ثبت نام كاربر
  1398/06/02
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبر



تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1398/05/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 36 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه / مودت : آماده سازی مسیر تردد زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه آغاز شد

آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه  / مودت : آماده سازی مسیر تردد زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه آغاز شد

  معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از آغاز احداث سایبان و مسیر ویژه عبور زایران خارجی اربعین حسینی در مرز شلمچه خبر داد و گفت:کار آماده سازی مسیر ویژه عبور زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه با شتاب ادامه دارد و تا دهم شهریورماه تکمیل می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ،  کورش مودت  در آئین تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت:          با توجه به گرمای هوای منطقه در ایام اربعین امسال احداث سایبان در گذرگاه مرزی شلمچه تا نقطه صفر مرزی در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

وی در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای آماده سازی زیرساخت های اربعین در گذرگاه مرزی شلمچه گفت: در حال حاضر ششمین جلسه ستاد اربعین در شهرستان خرمشهر برگزار و کمیته های این ستاد نیز تشکیل شده است ضمن اینکه به منظور هماهنگی نشستی با مدیران موکب های مردمی نیز برگزار می شود.

مودت به مسایل و مشکلات زیرساخت های اربعین نیز اشاره کرد و گفت: توسعه و ساماندهی پارکینگ خودروها همچنین توسعه  زیرساخت هایی چون آب و برق در مرز شلمچه از موارد ضروری در این رابطه است که باید در تکمیل آنها شتاب شود ضمن اینکه با توجه به گرمای هوا و استفاده از وسایل خنک کننده باید ولتاژ شبکه برق متناسب با نیاز موکب ها افزایش یابد همچنین تقویت فشار آب شبکه در گذرگاه مرزی شلمچه ضروری است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از آمادگی نیروهای گذرنامه برای استقرار در مرز شلمچه خبر داد و گفت: علاوه بر استقرار نیروهای پلیس راهور ۳۵۰ نفر نیروی گذرنامه در ایام اربعین در مرز شلمچه مستقر می شوند.

وی در بخش دیگری به دپوی خودروهای اروندی در بندر خرمشهر اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۵۰ دستگاه خودرو بالای ۲ هزار و ۵۰۰ سی سی حدود ۲ سال است که در معرض نور آفتاب و گرما در بندر خرمشهر دپو شده که برخی از آنها دچار خسارت شده و با توجه به مراجعه مکرر مالکان آنها با هماهنگی مدیر عامل منطقه آزاد اروند و برگزاری نشستی با حضور اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مشکل ترخیص این خودروها پیگیری شد.

 وی در ادامه به گیت های خروجی منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: برای احداث گیت های خروجی منطقه آزاد اروند هزینه های زیادی صرف شده اما تاکنون نیروهای گمرک ایران در این گیت ها مستقر نشده اند .

مودت افزود: امید است با استقرار نیروهای گمرک ایران در گیت های خروجی منطقه آزاد اروند ضمن کنترل کالاها از مبادی خروجی گیت ها حقوق دولت و منطقه آزاد اروند تامین شود.

گفتنی است : سال گذشته ۵۳۵ هزار و ۵۷۲ زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ نفر زایر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زایر خارجی برای شرکت در همایش بزرگ اربعین حسینی از گذرگاه شلمچه راهی کربلای معلا شدند.

کد: 53250
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه  / مودت : آماده سازی مسیر تردد زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه آغاز شد