ثبت نام كاربر
  1398/06/02
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1398/05/08 نظرات: 0 نظر نمایش: 52 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هویزه تشکیل شد.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هویزه تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هویزه؛ جلسه انجمن کتابخانه‌ عمومی شهرستان هویزه به ریاست دکتر حبیب عفری مفرد سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه و با حضور منصور سیلاوی سرپرست بخشداری نیسان ،نبی فالحی رئیس کتابخانه عمومی شهرستان هویزه وسایر اعضای انجمن امروز دوشنبه مورخ ۷مرداد ماه ۹۸در سالن جلسات فرمانداری هویزه تشکیل گردید.

دکتر عفری مفرد سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی بیان کرد: کودکی مناسب‌ترین دوره برای روی آوردن به کتاب است؛ چرا که کودکان در این دوره مستعد پذیرش عادات نیک و بد هستند و اگر والدین بتوانند بستر مناسب را برای رشد و تربیت صحیح کودکان فراهم کنند، بدون‌شک فردی سالم به جامعه تحویل خواهند داد ،لذا ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی باید از سنین کودکی و مهدکودک ها رواج پیدا کند.

وی در ادامه به مشکل کمرنگ شدن نقش کتاب در زندگی مردم اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر به‌دلیل فراگیری فضای مجازی، نقش کتاب در زندگی امروز کمرنگ شده و جهت حل این مشکل باید با اجرای طرح‌های خلاقانه و نوآورانه، فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در شهرستان گسترش دهیم.

دکتر عفری مفرد افزود: باید به بحث کتاب و کتابخوانی توجه بیشتری شود و تمامی دستگاه‌های مسئول درجهت ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی با یکدیگر همکاری کنند.

همچنین سرپرست بخشداری نیسان با اشاره به اهمیت کتاب وکتابخوانی و تاکید اولیای الهی و توصیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه اسلام پرچمدار کتابخوانی است، بر توجه ویژه اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان مبنی بر ایجاد مشوق هایی جهت جذب حداکثری مردم در امر کتاب وکتابخوانی را خواستار شد.

در ادامه این جلسه نبی فالحی رئیس کتابخانه عمومی شهرستان هویزه مشکلات کتابخانه های شهرستان را برشمرد و همکاری مسئولین ادارات بر تقویت و ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی بین کارکنان ومدارس خواستار شد.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر به مسائل فرهنگی،پرداخت مطالبات نیم درصد از درآمد شهرداری ها به کتابخانه ها شد.
وی ضمن اشاره به کمبود فضای فیزیکی این کتابخانه، خواستار توسعه فضای کتابخانه رضویه شد تا با فراهم کردن امکانات بیشتر، خدمات رسانی به اعضا در مقیاسی گسترده‌تر فراهم شود.
در ادامه، هر یک از اعضای انجمن به ارائه پیشنهاداتی در خصوص شیوه های ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان پرداختند که اهم موضوعات میتوان به برپایی ایستگاه مطالعه در تمام ادارات ،ایستگاه مطالعه در پارکها ،همکاری تمام ادارات با کتابخانه های عمومی در جهت ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی اشاره کرد.

 

کد: 53071
گروه: فرمانداری هویزه
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری هویزه
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هویزه تشکیل شد.
  • جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هویزه تشکیل شد.
  • جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هویزه تشکیل شد.