ثبت نام كاربر
  1398/04/30
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1398/03/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 44 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست مشترک مدیرکل شرکت شهرکهای صنعتی استان خوزستان وسرپرست فرمانداری مسجدسلیمان برگزارشد

نشست مشترک مدیرکل شرکت شهرکهای صنعتی استان خوزستان وسرپرست فرمانداری مسجدسلیمان برگزارشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مسجدسلیمان طی نشستی که با حضور حجت السلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری شهرستان مسجدسلیمان ، مهندس اخلاق محمدیان مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان خوزستان درقرمانذاری مسجدسلیمان با جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزارشدب مسائل و مشکلات شرکت شهرک های صنعتی شهرستانموردبررسی وبه سوالات خبرنگاران دراینخصوص پاسخ داده شد.
حجتی نیا سرپرست فرمانداری شهرستان در این جلسه ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای مهندس اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان خوزستان ومدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مسجدسلیمان در خصوص تلاش های فراوران وهمچنین آماده سازی زیرساخت ها و فراهم کردن بستر مناسب جهت سرمایه گذاری در این شهرک افزود: عمده مشکلات شهرک صنعتی شماره ۱ شهرستان کمبودهایی
در مسائل ساختاری از جمله تصفیه خانه فاضلاب ،جمع آوری و امحاء زباله ،کمبود نیروهای حفاظتی و حراستی جهت امنیت بیشتر شهرک ،عدم دسترسی مناسب به اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه و همچنین عدم وجود ایستگاه اتش نشانی در این شهرک میباشد.
وی همچنین گفت در روزهای بدو ورود در شهرستان باتوجه به درخواست صنعتگران و سرمایه گذاران و همچنین نرخ بالای بیکاری در شهرستان که از دغدغه های فرمانداری شهرستان میباشد از شهرک صنعتی شماره ۱ بازدیدی بعمل امد که این مسائل مطرح و بصورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و مقرر گردید با هماهنگی و تعامل نسبت به رفع این مشکلات اقدام شود و امروز خوشبختانه مدیرعامل محترم شهرکهای صنعتی استان قول مساعد دادند که در جهت رفع این مشکلات اقدامات ویژه ای نمایند.
حجتی نیا گفت: استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های شهرک صنعتی شماره ۱شهرستان در جهت ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و اشتغال بسیار ضروری است.
وی همچنین با بیان اینکه استفاده مطلوب از امکانات ایجاد شده در شهرک صنعتی مسجدسلیمان در دستور کار قرار گرفته است گفت: با همکاری و همدلی همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان و بهره‌گیری از ظرفیت‌های حمایتی می‌توانیم مشکلات صنعتگران ، صنایع و کارگاهای تولیدی را برطرف کنیم.
سرپرست فرمانداری نیز در این نشست به اهمیت راه‌اندازی واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل در این شهرک اشاره کرد و گفت: باتوجه به شعار سال (رونق تولید)اساس کشور بر تولید است و امروز باید برای حفظ اشتغال تلاش کنیم و هم اینکه شهرک صنعتی شماره ۱ شهرستان که دارای ۶۴واحد است و به دلایل مختلفی تنها ۱۵واحد فعال دارد باید با تعامل و همکاری و همچنین پیگیری ویژه مدیرعامل محترم شرکت شهرک های صنعتی استان واحدهای غیرفعال هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند وجهت واگذاری به سرمایه گذاران مورد بررسی قرار گیرند و مجدد فعال شوند تا بلکه بتوانیم به اشتغال زایی و رونق تولید در شهرستان کمک کنیم .
سرپرست فرمانداری با اشاره به مجتمع گلخانه ای تل بزان گفت:وزارت جهادکشاورزی یک مجموعه بزرگ گلخانه ای با مساحتی بالغ بر ۵۰ هکتار در منطقه تل بزان راه اندازی کرده و تا کنون مبلغی بالغ بر ۱۶میلیارد تومان جهت راه اندازی و فراهم کردن زیرساخت های این مجموعه از جمله ،آب برق،راه آسفالته و دیگر اقدامات هزینه کرده است که متاسفانه بدلیل عدم استقبال سرمایه گذار از این مجتمع مستهلک شدن این زیرساخت ها دور از انتظار نیست و امیدواریم با همت و حمایت،وهمچنین عنایت ویژه مدیرعامل محترم شرکت شهرک های صنعتی استان که نسبت شهرستان دارند جهت تغییر کاربری این مجتمع جلساتی را با اداره کل جهادکشاورزی برگزار نمایندو هرچه سریعتر این مجتمع بعنوان شهرک صنعتی شماره ۳شهرستان در نظرگرفته شود.
حجتی نیا ادامه داد: مجموعه فرمانداری و کلیه ادارات شهرستان از تمامی واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی حمایت کرده و در جهت رفع مشکلات آنها تا جایی که در راستای قوانین و مقررات باشد اقدام می نمایند. حجتی نیا گفت:آماده بودن زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی شماره ۱ شهرستان ، احیای واحدهای تولیدی مستقر و همچنین جذب سرمایه گذار در این شهرک‌ آسان تر می باشد که از اصحاب محترم رسانه و خبرنگاران عزیز جهت جذب سرمایه گذار و فعالتر کردن هرچه بهتر و بیشتر این شهرک صنعتی انتظار کمک و همکاری داریم و امیدواریم با کمک این قشر زحمت کش بتوانیم سرمایه گذاران و تولید کنندگان را تشویق و ترغیب نماییم تا در این شهرکهای صنعتی اقدام به سرمایه گذاری نمایند.
وی همچنین اظهار داشت: یکی از عوامل مدنظر مسئولان شهرستانی باید جذب سرمایه‌گذار به منظور ایجاد شغل و تهیه بسته‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان باشد.
حجتی نیا خاطرنشان کرد
امید است در سال ۹۸ شاهد رونق تولید و سرمایه‌گذاری باشیم و تمام افراد از جمله مسئولان موظفند شعارهای به حقی که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری می‌شود محقق کنند و شعار امسال با توجه به تنگناهای اقتصادی شعار خوبی است که برای محقق شدن آن همه ما مسئولان تلاش کنیم .
حجتی نیا بابیان اینکه موانع رونق توليد در اين شهرستان بايد با تلاش مديران رفع شود افزود رونق توليد داخلی شرط اساسي براي خروج از ركود و بهبود هرچه بيشتر چرخه اقتصادي منطقه میباشد.
وهمه ما ملزم به حمايت از توليدكنندگان داخلي هستيم و بايد همراه و در كنار آنان در جهت حل مشكلاتشان تمام تلاش خود را به كار بگيريم زیرا تولید یک مسئله محوری و اصلی است، واگر تولید جریان یابد، هم مشکلات معیشتی و ‌اشتغال حل می‌شود، هم موجب استغنای کشور از بیگانگان و دشمنان خواهد شد.
حجتی نیا در پایان با اشاره به اینکه در روزهای گذشته شاهد افتتاح کارگاه تولیدی لبنیات در شهرستان بودیم که متاسفانه سرمایه گذار در زمینه نقدینگی مشکلاتی داشتند که پس از مطرح شدن مدیرعامل محترم شرکت شهرکهای صنعتی استان قول مساعد دادند که در جهت رفع این مشکل اقداماتی بصورت ویژه نمایندشایان ذکراست دراین جلسه مهندس محمدیان مدیرکل شهرکهای صنعتی استان خوزستان درخصوص وظایف شرکت شهرکهای صنعتی استان پس از توضیحاتی درخصوص وظایف این شرکت ونحوه حمایت ازسرمایه گذاران به سوالات مطرح شده ازسوی اصحاب رسانه پاسخ داد.

کد: 52232
گروه: فرمانداری مسجدسلیمان
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری مسجدسلیمان
 
تصاویر مرتبط
  • نشست مشترک مدیرکل شرکت شهرکهای صنعتی استان خوزستان وسرپرست فرمانداری مسجدسلیمان برگزارشد