ثبت نام كاربر
  1398/05/28
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1398/03/01 نظرات: 0 نظر نمایش: 60 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
با حضور فرماندار شوش جلسه ستاد بازآفرینی شوش برگزار شد

 باحضور فرماندار شوش؛
جلسه ستاد بازآفرینی شوش برگـزار شد

فرماندار شوش بر لـزوم توجه به احیـای بافت فرسوده شهری تاکید کـرد.

🇮🇷به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش، جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار شوش به ریاست دکتر عدنان غـزی فرماندار شوش و با حضور اعضای ستاد بازآفرینی صبح روز دوشنبه ۹۸/۰۲/۳۰ در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گـردید.

فرماندار شوش در این جلسه در خصوص رویکـرد ستاد باز آفرینی، سخنانی ایراد نمود و ابراز امیدواری کـرد در صورت تصویب مطالعات محلات و محدوده های نیازمند بازآفرینی شهری، بتوانیم شوش را جزء شهرهای انتخاب شده جهت تحقق این برنامه ها قرار دهیم.

وی در ادامه افزود: باید تمامی دستگاه‌های اجرایی، شهرداری‌ها، نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار عمل به وظایف ذاتی دستگاهی خود در این محلات با همکاری مشترک نسبت به تهیه و تدوین پروژه‌های فاخری که اجرای آنها در آن محله منشاء اثر بوده و در حوزه‌های عمـرانی، زیربنایی، رفاهی، اجتماعی، معیشتی و خدمات عمومی تغییرات محسوسی را موجب می‌شوند اقدام کنند.

عدنان غـزی اظهار داشت: دستگاههای مسئول باید خارج از این برنامه به وظایف ذاتی قانونی خود در این مناطق و سکونت گاهها عمل کند و آنچه که در این طرح بیشتر مورد تاکید است همکاری مشترک میان دستگاه‌های اجرایی و خدماتی برای ایجاد تغییر و تحولی ماندگار و بهره مندی و توانمندسازی ساکنان محل از خدمات دولت در بهبود شرایط زندگی، اصلاح سیما و منظر شهری نسبت به گذشته و استفاده از ظرفیت‌های قانونی وضع شده در شهرهاست.

وی در ادامه بر لـزوم توجه ویژه به احیـای بافت فرسوده و همچنین هماهنگی و همکاری همه دستگاههای اجرایی نسبت به تنظیم و تحقق اهداف این طرح تاکید کـرد.

شهردار شوش ضمن ایراد مطالبی در خصوص اقدامات و مطالعات انجام شده، آمادگی شهرداری شوش را بعنوان دبیرخانه ستاد، جهت تحقق اهداف بازآفرینی اعلام نمود.


گفتنی است ستاد بازآفرینی شهری در راستای اجرایی کردن مفاد سند ملی راهبردی احیای بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده ی ناکارآمد شهری (مصوب مورخ۹۳/۰۶/۱۶ هیئت وزیران) و اهداف شورای اجتماعی کشور، بمنظور فراهم کردن توازن بین بخشی با دستگاههای ذیربط، جهت بهبود وضعیت شاخص های اجتماعی،  فرهنگی و سلامت، در محدوده ها و محلات هدف باز آفرینی شهری، تشکیل شده است و شهر شوش نیز بعنوان اولین شهر در استان خوزستان طرح جامع خود را ارائه نموده است.

با تصویب و تنظیم سند بازآفرینی که یکی از دغدغه های مهم دولت نیز می باشد، می توان نسبت به توانمند سازی بافت های ناکارآمد حاشیه ی شهرها اقدام نمود که با این اقدامات بسیاری از مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را نیز حل خواهد کـرد.

کد: 51691
گروه: فرمانداری شوش
نویسنده خبر: مدیر روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش