ثبت نام كاربر
  1398/04/30
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1397/12/26 نظرات: 0 نظر نمایش: 87 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
فرماندار شوش: جایگاه بانوان در جامعه باید بدرستی تبییـن شـود

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش، عدنان غـزی فرمـاندار شوش و مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان، حراست فرمانداری، بخشـدار شاوور، شهرداران شهـرهای تابعه و جمعی از مشاورین بانوان شهرستان روز شنبه ۹۷/۱۲/۲۵ در اولین مجمع عمـومی پارلمـان زنـان شهرستان شوش در سخنانی به جایگاه زن در اسلام اشـاره کـرد و گفت: ادیان الهی بویـژه دین اسلام، بیش از همه به احیـای شخصیت والای زن همت گمـاشته و در آیات و احادیث مختلف معصومین به جایگاه و نقش زن تاکید شده است.

فرماندار شوش در این نشست اظهـار داشت: متاسفانه فرهنگ های منحط و آداب و رسـوم غلط باعث شده تا در جـوامع بشـری شاهد انـواع ظلم و سختی بر زنان باشیم که باید این نوع فرهنگ ها به نحو صحیح اصلاح و در بین جامعه نهادینه شود

وی در ادامه افزود: جایگاه بانوان در خانواده و جامعه باید توسط زنان بدرستی تبییـن شود تا شـاهد ارتقـای جایگاه و منزلت زنان و تحکیم بنیان خانواده در سطوح مختلف جامعه باشیم.

غـزی با تاکید بر حمایت همه جانبه از پارلمان بانوان، به لـزوم تقویت زمینه های اشتغال حوزه زنان شهـرستان اشاره کرد و گفت: دولت تسهیلاتی تحت عنـوان طرح فراگیر، تسهیلات زنان روستایی و اشتغال خانگی تعریف کرده و فرمانداری شوش آمادگی خود را جهت همکاری با این قشـر جامعه اعلام می دارد.

در این نشست نیز سیده فرانک موسوی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هدف از ایجـاد پارلمـان زنان را شناسایی و معـرفی ظرفیت های بانوان شهرستان، افزایش نقش زنان در نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری ها و ایجاد زمینه استفاده از زنان در حوزه های مدیریتی بر شمـردند.

وی خواستار نگاه جـدی به جایگاه واقعی بانوان شد و افزود: زنان ما توانمند هستند لذا باید به موضوع توان افزایی این قشـر بعنوان بخش تاثیرگذار جامعه اهتمـام بیشتری شود تا به جایگاه واقعی خود برسند.

موسوی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار، توجه به توانمنـدی زنان یکی از شاخص های مهم محسوب می شود اظهار کـرد: طبق برنامه دولت، بانوان باید سهم ۳۰ درصدی در پست های مدیریتی داشته باشند و این حضور می تواند در تصمیم گیری های اساسی در سطح شهرستان و استان تاثیرگـذار باشد.

مـدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با تاکید بر لـزوم حضور حداکثری بانوان در انتخـابات گفت:‌ زنان علاوه بر حضور خود پای صندوق‌های رأی، می‌توانند با ترغیب خانواده تاثیرگذار بر مشارکت مردم در انتخابات تاثیر گذار باشند.

وی در ادامه افـزود: زنان ۵۰ درصد جامعه ایران را تشکیل می‌دهند و به اندازه ۵۰ درصد جامعه دارای حق و حقوق هستند و در صورتی که پای صندوق‌های رأی حاضر شوند می‌توانند حقوق خود را استیفا کنند و با این مشارکت در تعیین سرنوشت و احقاق حقوق خود تاثیرگذار باشند.

در پایان این نشست مدیر کل امور بانوان استانداری خوزستان با اهدای لوح از همکاری خالصانه دکتر غـزی فرماندار، آل کثیر معاونت سیاسی، اجتماعی، امنیتی و صفـری مسئـول حراست فرمانداری شهرستان شوش تقـدیر بعمـل آورد.

کد: 49819
گروه: فرمانداری شوش
نویسنده خبر: مدیر روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش