ثبت نام كاربر
  1397/12/02
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1397/04/17 نظرات: 0 نظر نمایش: 89 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
حضورمعاون استاندار و فرماندارویژه خرمشهر در برنامه زنده باد زندگی / مردمی بودن و پاسخگو بودن در هر شرایطی وظیفه مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی است

حضورمعاون استاندار و فرماندارویژه خرمشهر در برنامه زنده باد زندگی / مردمی بودن و پاسخگو بودن در هر شرایطی وظیفه مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی است

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، ولی اله حیاتی در برنامه تلویزیونی زنده باد زندگی گفت : مردمی بودن و پاسخگو بودن در هر شرایطی وظیفه مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: مردم شریف ، صبور، با متانت و با پیشینه بلند تاریخی شهرستان خرمشهر که انصافا همیشه  در کنار و همراه مسئولین بوده اند در این بحران اخیرکه با شوری و قطعی آب مواجه بودیم  بار دیگر در کنار ما  آمدند و درهنگام توزیع آب معدنی  و همچنین تانکرهایی که در مناطق مختلف شهر به مردم آبرسانی می کردند که توسط خود مردم مدیریت میشد توانستیم با سرافرازی مردم شریف خرمشهراز این بحران عبور کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: در سالهای اخیر به دلیل خشکسالی های پیش آمده EC  آب دریا به 17000 رسید که برای حل این مشکل از طرح غدیر یک استفاده شد.

وی ادامه داد :  با اجرای این طرح 70 هزار متر مکعب آب شرب از طرح غدیر یک  و 25 هزار مترمکعب از رودخانه برداشت میشد که همین امر باعث آلودگی فراوان آب شرب شده بود و پس از اجرای طرح غدیر دو دیگر نیازی به برداشت از آب رودخانه نیست که حدود 30 هزار مترمکب از آب غدیر دو برداشت میشود.( منشا طرح غدیر دو کرخه می باشد که دارای آب با کیفیت است).

حیاتی با بیان اینکه بخشی از این اتفاق غیرمنتظره و قابل پیش بینی نبود ، خاطر نشان کرد: شکستگی که در عرض 3 روز در خط غدیر یک اتفاق افتاد باعث شد که طرح غدیر یک از مدار خارج شود و کل 95 هزار مترمکعب آب مورد نیاز شهرستان از رودخانه تامین شود و باتوجه به اینکه آب رودخانه EC بالایی دارد آب شور به دست مردم می رسید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر اظهارکرد: طرح غدیر 2 در سال 96 با اعتبار900 میلیارد تومان اعتبارآغاز شده و بیش از 100 کیلومتر درطول این یک سال توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء کار شده است.

وی افزود : بحمدلله این پروژه به بهره برداری رسید و با افزودن این طرح به خط غدیر یک ، 25 هزار متر مکعب  که از کارون برداشت میشد منبعد از این طرح برداشت می شود و مردم برای همیشه از آب شرب شیرین استفاده میکنند.

حیاتی با بیان اینکه شیرین کردن آب دریا هدف غایی و برنامه بلند مدت دولت است ، گفت : در شرایط موجود تا افق سال 1430 با این طرح خط غدیر 2 آب شرب شهرستانهای خرمشهر و آبادان تامین می شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان درخصوص وضعیت آب شرب روستاها افزود: برخی روستاها از جمله روستاهای حفار شرقی هنوز به طرح غدیروصل نشده اند که خوشبختانه پروژه ای تعریف شده با 10 میلیارد تومان اعتبار وتاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که از طرح غدیر به روستاها آبرسانی شود.

وی درخصوص توسعه منطقه گفت : ما ظرفیت های مناسبی در خرمشهر برای توسعه داریم و نظام مقدس جمهوری اسلامی کارهای ارزشمندی در خرمشهر انجام داده است ،اما تا رسیدن به نقطه مطلوب وایده ال فاصله داریم.

حیاتی خاطرنشان کرد: عنایت و توجه مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی به شهرستان خرمشهر یک نظر ویژه است و کارهای ارزشمندی شروع شده است.

وی ادامه داد: در حوزه کشاورزی دولت وارد عمل شده و درطرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری ، 10هزار هکتار از اراضی خرمشهر تحت پوشش این طرح قرار گرفته که تا پایان سال 97 این اراضی تسطیح ،کانال کشی و زهکشی و به کشاورزان تحویل می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهربا اشاره به ظرفیت منطقه آزاد اروند گفت : کارخانجاتی که در این منطقه احداث می شوند میتوانند از معافیت های گمرکی منطقه آزاد اروند برخودارشوند. دعوت میکنم از سرمایه گذاران بیایند در خرمشهر سرمایه گذاری کنند و مواد اولیه خود را بدون پرداخت عوارض گمرکی وارد منطقه نمایند و ما هم زمینه های لازم برای آنها فراهم می کنیم که رونق کسب و کار و معیشت باردیگر درخرمشهر کما فی السابق از سر گرفته شود.

کد: 42758
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • حضورمعاون استاندار و فرماندارویژه خرمشهر در برنامه زنده باد زندگی / مردمی بودن و پاسخگو بودن در هر شرایطی وظیفه مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی است