ثبت نام كاربر
  1397/09/28
بخش های خبری

۰ اخبار استانداری

۰ فرمانداری آبادان

۰ فرمانداری امیدیه

۰ فرمانداری اندیمشک

۰ فرمانداری اهواز

۰ فرمانداری آغاجاری

۰ فرمانداری شوش

۰ فرمانداری خرمشهر

۰ فرمانداری اندیکا

۰ فرمانداری ایذه

۰ فرمانداری بهبهان

۰ فرمانداری باغملک

۰ فرمانداری باوی

۰ فرمانداری ماهشهر

۰ فرمانداری رامهرمز

۰ فرمانداری رامشیر

۰ فرمانداری دزفول

۰ فرمانداری شوشتر

۰ فرمانداری شادگان

۰ فرمانداری گتوند

۰ فرمانداری لالی

۰ فرمانداری مسجدسلیمان

۰ فرمانداری دشت آزادگان

۰ فرمانداری هویزه

۰ فرمانداری هفتکل

۰ فرمانداری هندیجان

۰ پاسخ به شبهات و انتقادات

۰ استان در آئینه رسانه ها

۰ مصاحبه ها و کنفرانس های خبری

پایگاه های مرتبط
ورود اپراتورهای خبرتصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.
ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

سامانه اخبار و اطلاعات استانداری
تاریخ: 1396/08/23 نظرات: 0 نظر نمایش: 206 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه شورای اداری شهرستان خرمشهر / حیاتی : راهپیمایی بزرگ اربعین ، اقتدار و عظمت اسلام را به نمایش گذاشت

جلسه شورای اداری شهرستان خرمشهر / حیاتی : راهپیمایی بزرگ اربعین ، اقتدار و عظمت اسلام را به نمایش گذاشت

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، ولی اله حیاتی در جلسه شورای اداری شهرستان گفت : راهپیمایی بزرگ اربعین ، اقتدار و عظمت اسلام را به نمایش گذاشت.

وی افزود : خلق حماسه اربعین در مرز بین المللی شلمچه جز همکاری ، همدلی و هم افزایی همه دست اندرکاران محقق نمی شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد:  وزیر محترم کشور در بازدید از مرز شلمچه شلمچه را روان ترین ، بهترین وامن ترین مرز زمینی کشور در تردد زائرین اربعین یاد کردند.

وی ادامه داد :  امسال  670 هزارنفر زائر از مرز شلمچه عبور کرد که از این تعداد 1020 نفر زائر اتباع خارجی از 96 کشور جهان بودند و همه آنها  از نحوه خدمت رسانی در مرز شملچه اظهار رضایت داشتند.

حیاتی با بیان اینکه خالق اصلی این حماسه ماندگار مردم شریف خرمشهر بودند، خاطرنشان کرد: مردم  شریف خرمشهر، آبادان و عشایر عرب خوزستان با برپا کردن مواکب تمام دارایی خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند و در خدمت زائرین آقا امام حسین (ع) بودند و این  فرهنگ ریشه در اعتقادات کهن و دیرین مردم این سرزمین دارد.

فرماندار ویژه خرمشهر اضافه کرد:مردم 420 موکب پذیرایی از میدان مقاومت تا مرز شلمچه بنا نهادند و روزانه بیش از 70 هزار پرس غذای گرم بین زائرین توزیع کردند واین نشان دهنده عمق ارادت این مردم نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت است.

وی خاطرنشان کرد:پیام بزرگی که این راهپیمایی ارزشمند به جهان مخابره کرد این است که رئیس جمهورسبک سر و کاسب کار آمریکا بداند 20 میلیون نفر در راهپیمایی بزرگ اربعین در کربلا حضور داشتند  و تهدید ، تحریم وهیچ چیزی نمی تواند در مقابل اراده پولادین ملت های مسلمان بایستد.

حیاتی اظهار کرد: پیام  دیگر اربعین این بود که پولها و سیاستهای خبیثانه عربستان ، سیاست های تفرقه افکنانه کسانی که خودشان را خادم حرمین شریفین می دانند ، در این برهه زمان جواب نمی دهند و محکوم  به شکست هستند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهرگفت : عشق حسین حد و مرز مذهب و مسلک نمی شناسد عشق به عدالت و آزادی خواهی  است همه آزادمردان جهان به این راهپیمایی عظیم بالیدند و افتخار کردند و این پیام را مخابره کردند که در مقابل عزم و اراده یک ملت مسلمان هیچ قدرتی نمی تواند بایستند .

وی ادامه داد : علیرغم اینکه استکبار جهانی تمام سیاست های خود را معطوف به منطقه خاورمیانه کرده است و هر روز به توطئه های خبیثانه خود در لبنان ،سوریه ،عراق و کردستان عراق دامن می زند این حرکت نشان داد نقش ایران به عنوان عنصری فعال و تاثیر گذار در معادلات بین المللی نقشی انکار ناپذیر است و نمی توانند در منطقه بدون حضور ایران تصمیمی بگیرند چون هر تصمیمی محکوم به شکست خواهد شد.

حیاتی با اشاره به محبوس نمودن نخست وزیر لبنان توسط عربستان افزود: ما معتقدیم ایران نه در منطقه بلکه در جهان نفوذ دارد اما نفوذ ایران با نفوذ عربستان متفاوت است. نفوذ ایران نفوذ بر قلوب آزادی خواهان و مستضعفین جهان است ، پیام نفود ایران پیام عدالت و آزادی خواهی است.اما نفوذی که عربستان با دلارهای نفتی خود ایجاد می کند، نفوذی خبیثانه و توام با خفت و شکست است.

فرماندار ویژه خرمشهربیان کرد: اگر امروز مردم بی دفاع یمن فرودگاه ریاض را نشانه می روند و اگر حزب الله بعنوان یک قدرت برتر در منطقه شناخته شده و سعودی ها توان مقابله با آنرا ندارند همه اینها به برکات انفاس زکیه امام فقید عظیم الشان (ره) است .

وی ادامه داد : امام به آموخت پرچم آزادی خواهی و حمایت از مظلومان و ظلم ستیزی را در این کشور به اهتزاز در آوریم و به یاری مظلومان بشتابیم.

حیاتی با اشاره به برگزاری رفراندوم در کردستان عراق ، خاطرنشان کرد: وقتی ایران با تمام قدرت ورود کرد و توطئه را برملا کرد همان هایی که چراغ سبز نشان داده بودند عقب نشینی کرده و جرات نکردند در محافل علنی و بین المللی اعلام کنند که ما استقلال کردستان را به رسمیت می شناسیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر ادامه داد: الان بیش از هر زمان دیگری کشور نیازمند اتحاد ، وحدت ،همدلی و هم افزایی همه گروهها و  جریان ها حول محور رهبری است و با قدرت هرچه تمام تر انقلاب بزرگ اسلامی را به آرمانهای بلندش خواهیم رساند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود برحضورمدیران دستگاههای اجرایی درجلسات تاکید کرد و گفت: حضور روسای دستگاهها در جلسات فرمانداری الزامی است ومدیرانی که منطقه را ترک میکنند و یا به مرخصی یا ماموریت می روند حتما با هماهنگی باشد.

حیاتی  بر تعاملات فی مابین دستگاها تاکید کرد و ازمدیران اجرایی خواست مسائل ودعاوی خود را بین خودشان حل و فصل نمایند.

فرماندار ویژه خرمشهردر خصوص مسائل بهداشتی گفت : با شروع فصل پاییز و شیوع بیماریهای فصلی به خصوص آنفولانزای مرغی دستگاهها هماهنگی لازم را با شبکه بهداشت و دامپزشکی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص کمیته اشتغال اظهار کرد: تاکنون چند جلسه شخصا توسط اینجانب برگزار شده و دستگاههایی که سهمیه اشتغال برای آنان در نظر گرفته شده  نسبت به ثبت در سامانه اقدام نمایند وسهمیه خود را به روزرسانی نمایند.

حیاتی با بیان اینکه  بانکها در پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران تسریع نمایند ، ادامه داد : ماباید به سمتی برویم که اشتغال پایدار ایجاد کنیم و همه دستگاههای اجرایی  در بحث اشتغال با سرمایه گذاران همکاری نمایند و در زمینه صدورمجوزهای لازم نهایت همکاری را با آنها اعمال نمایند.

کد: 37463
گروه: فرمانداری خرمشهر
نویسنده خبر: اپراتور فرمانداری خرمشهر
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه شورای اداری شهرستان خرمشهر / حیاتی : راهپیمایی بزرگ اربعین ، اقتدار و عظمت اسلام را به نمایش گذاشت