ثبت نام كاربر
  1398/05/26
 
تاریخ: 1390/02/14 نظرات: 1 نظر نمایش: 2014 مرتبه تعداد امتیاز: 4   (Article Rating)
خوزستان قلب صنعت و اقتصاد ایران است

خوزستان قلب صنعت و اقتصاد ایران است

استاندار خوزستان بر بهره برداری بهینه از ظرفیت های اقتصادی استان تاکید کرد،

خوزستان قلب صنعت و اقتصاد ایران است

دکتر حجازی از امضای توافقنامه خط آهن شوشتر، هفت تپه به مسجد سلیمان و خط دوم محور خط آهن تهران خوزستان در روز گذشته خبرداد و ادامه داد: اعتباری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی جهت توسعه بخش کشاورزی در استانهای خوزستان و ایلام در هیئت دولت تصویب شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، دکتر سید جعفر حجازی در آیین گشایش نمایشگاه توانمندی های صنعت خوزستان با بیان این مطلب که برپایی این نمایشگاه فرصت مناسبی جهت بازنگری در میزان گردش مالی استان خواهد بود اضافه کرد: با دو هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و خارجی روند رشد بهتری در خوزستان را مشاهده می کنیم.
استاندار خوزستان با یادآوری این موضوع که در گذشته بهره برداری کمتری از ظرفیت های بالقوه استان صورت می گرفت اظهار داشت: خوزستان استانی کاملا دولتی به حساب می آید. ما باید از توان مشاوران، پیمانکاران، صنایع پایین دستی و بالا دستی و تولید کنندگان به بهترین شکل استفاده کنیم باعث افزایش سرمایه و درآمد خوزستانی ها گردیم.
وی ادامه داد: رابطه میان صادرات و صنعت در استان ضعیف است. ما با تلاشی که به همراه همکاران بخش صنعت داشته ایم توانسته ایم در عرض 3 سال میزان صادرات استان را از صفر به 800 میلیون دلار ارتقا دهیم. اکنون 141 درصد میزان صادرات خرمای کشور از خوزستان است. قیمت این محصول را با تدابیری که در امر بسته بندی و کیفیت خرما به کار بستیم از 63 سنت به یک دلار و 23 سنت رسانده ایم. استاندار خوزستان اضافه کرد: ارتباط تولید کنندگان و امور بازرگانی به سه دلیل می تواند ضعیف باشد، اول اینکه عرصه ورود برخی از تولید کنندگان توسط دولت باز نیست بخش دوم توسط مصرف کننده حمایت نمی شود
دکتر حجازی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: خوزستان مردان و زنان توانمند و خوش فکری دارد. این افراد بزرگ قابلیت انجام کارهای بزرگی نیز دارند اما احتیاج به فرصت دارند. ما به عنوان دولت باید راه را برای صنعت گر و تولید کننده باز کنیم.
استاندار خوزستان تصریح کرد: باید بانک ها با همه ظرفیت خود به همراه اعتبارات استانی و ملی که در اختیار استان قرار می گیرد با یاری به تولید و صنعت در راه پیشرفت آنها کوشا باشند.
دکتر حجازی با تاکید براین نکته که خوزستان قلب صنعت و اقتصاد کشور است، افزود: باید مصرف کننده در هر اندازه و محدوده ای چه خانگی و چه تولیدی و صنعتی نسبت به خرید مواد مورد نیاز خود از محصولات استان تعصب به خرج دهند. البته لازمه این مهم کیفیت و تنوع محصولات تولید کنندگان استان می باشد.
وی در ادامه سخنانش خطاب به برخی مدیران دستگاهها گفت: چرا آگهی مناقصات خود را در روزنامه های ملی منتشر می کنید. در قانون مناقصات آمده این آگهی ها باید در روزنامه انتشار یابند اما نوع روزنامه مشخص نشده است. با چاپ این آگهی ها دامنه شرکت کنندگان را فرا استانی نکنید. بگذارید پیمانکاران و مشاوران بومی توانایی های خود را به منصه ظهور برسانند.
دکتر سید جعفر حجازی گفت: اگر می خواهیم خوزستان را بسازیم با پول دولتی نمی شود باید بخش خصوص بیاید پای کار و سرمایه گذاری کند. اگر می بینید دولت در قالب سهام عدالت و پرداخت یارانه نقدی به مردم حضور مالی دارد بدلیل این است که می خواهد عدالت را برای اقشار متوسط و ضعیف بر قرار نماید.
استاندار خوزستان عنوان داشت: امسال تعهد 137 هزار شغل را داریم. بخشی از آنها فرصتهای جدیدی نیست، یک تولید کننده وقتی با تقاضای بیشتر محصول خود روبرو می شود شیفت کاری اضافه می کند، با تمام ظرفیت تولید خود فعالیت می کند. این نوع اشتغال زایی با اهمیت تر است بدلیل اینکه با صرف هزینه کمتری بوجود خواهد آمد.
دکتر حجازی با تاکید بر ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز در بخش بازرگانی و تجارت، همچنین از امضای توافقنامه خط آهن شوشتر، هفت تپه به مسجد سلیمان و خط دوم محور خط آهن تهران خوزستان در روز گذشته خبرداد و ادامه داد: اعتباری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی جهت توسعه بخش کشاورزی در استانهای خوزستان و ایلام در هیئت دولت تصویب شده است.
وی در پایان این نمایشگاه را نقطه آغازی بر ایجاد ارتباط بخش صنعت با بازرگانی دانست و یادآور شد که این نمایشگاه مختص مدیران نیست. مردم نیز باید از توانمندی های استانشان با خبر باشند.
کد: 93
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • خوزستان قلب صنعت و اقتصاد ایران است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.