ثبت نام كاربر
  1398/05/26
 
تاریخ: 1390/02/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 1810 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
استاندار خوزستان بر لزوم رفع مشکلات سخت افزاری آموزش و پرورش تاکید کرد

استاندار خوزستان بر لزوم رفع مشکلات سخت افزاری آموزش و پرورش تاکید کرد

استاندار خوزستان بر لزوم رفع مشکلات سخت افزاری آموزش و پرورش تاکید کرد،

معلم باید تنها بر کیفیت آموزش و پرورش تمرکز کند
استاندار خوزستان در مرام تجلیل از معلمین نمونه استان گفت: در این چند ساله با تدابیری که اندیشیده شده است، سالانه 30 درصد به پذیرفته شدگان زیر رتبه هزار کنکور در استان اضافه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، دکتر سید جعفر حجازی که در مراسم نکوداشت مقام معلم و تقدیر از معلمین نمونه استان سخن می گفت، با اشاره به سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و معلمان مبارز زیادی که در راه آگاهی بخشی و آزادگی به شهادت رسیدند گفت: در راس همه این معلمین حضرت امام خمینی بودند که با شاگردان فراوانی که تربیت کردند درسهایی را به بشریت آموختند که هنوز هم از حضور ارزشمند آنها در مجامع جهانی برخوردار هستیم.
استاندار خوزستان از مقام معظم رهبری و آیت الله موسوی جزایری بعنوان دو شاگرد حضرت امام یاد کردند که در کشور و استان محوریت دستیابی به موفقیت و اعتلای جامعه را بر عهده دارند. وی نامگذاری سالروز شهادت استاد مطهری را به عنوان روز معلم، انتخابی ارزشمند خواند و اظهار داشت: خداوند وعده داده است که با شهادت هر معلم، صدها معلم و اندیشمند در جامعه رشد خواهند کرد.
استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: هر روز روز معلم است زیرا ما هر روز در زندگی خود می آموزیم و آموزش می دهیم.
دکتر حجازی با بیان این مطلب که معلمی در الفاظ محدودی که به خصوص این روزها به زبانها می آید محدود نمی شود تصریح کرد:قبل از اینکه مورد تکریم دیگران قرار بگیرید، خود قدر خود را بدانید.
رییس شورای آموزش و پرورش استان خوزستان ادامه داد: در سالهای گذشته نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش داشته ایم. البته این کفایت نمی کند چرا که پایه تربیت نیروی انسانی کارآمد و ارزشمند در آموزش و پرورش گذاشته می شود. وی افزود: در این دوره است که می توانیم چشم اندازهای نظام را نهادینه کنیم ولی اگر در آموزش و پرورش این مهم رخ ندهد، دیگر در دانشگاه و دوره های بالاتر نمی توان آنرا انجام داد.
دکتر سید جعفر حجازی عنوان داشت: سعی کرده ایم با برنامه ای منسجم و فعال، شورای آموزش و پرورش استان به بالا بردن کیفیت آموزش و پرورش و همچنین بالا بردن سطح فرهنگی، علمی و مذهبی توجه خاصی داشته توجه خاصی شود.
استاندار خوزستان افزود: در این چند ساله با تدابیری که اندیشیده شده است، سالانه 30 درصد به پذیرفته شدگان زیر رتبه هزار کنکور در استان اضافه شده است.این موفقیت قبل از همه چیز مرهون زحمات شما معلم هاست.
وی ادامه داد: در سال 90 برنامه داریم در جهت کیفیت بخشی و تامین نیروی انسانی و توزیع منابع، راهکارهای جدید و اثر بخشی را به کار گرفته و با توجه به منابع خوبی که چه به صورت ملی و چه بصورت استانی در اختیار بخش آموزش و پرورش قرار گرفته، با تکمیل بخش سخت افزاری بحث آموزش با تمرکز بیشتر، محتوا و کیفیت آموزش و پرورش را سر لوحه کار خود قرار دهیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در سال جاری شاهد جهش علمی خوبی در المپیادها و کنکور باشیم.      

 

کد: 89
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان بر لزوم رفع مشکلات سخت افزاری آموزش و پرورش تاکید کرد
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.