ثبت نام كاربر
  1398/05/26
 
تاریخ: 1390/02/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 2026 مرتبه تعداد امتیاز: 3007   (Article Rating)
اعتبارات جذب نشده به خزانه برگشت خواهند خورد

اعتبارات جذب نشده به خزانه برگشت خواهند خورد

 استاندار خوزستان بر جذب حداکثری اعتبارات تخصیص یافته به دستگاههای استان تاکید کرد؛

اعتبارات جذب نشده به خزانه برگشت خواهند خورد
استاندار خوزستان در رابطه با تخصیص 100درصدی اعتبارات سال 90 گفت: نکته ظریفی که امسال با آن روبرو هستیم این است که اگر دستگاهی در جذب اعتبار تخصیص یافته خود موفق عمل نکند، قادر خواهد بود که آنرا به پروژه ای دیگر یا شهرستانی دیگر انتقال دهد اما امکان تعریف پروژه های جدید جهت جذب اعتبارات وجود نخواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، دکتر سید جعفر حجازی که ریاست نشست بررسی جذب اعتبارات دستگاههای استان را بر عهده داشت ضمن اشاره به این مطلب که در سال 90 برای اولین بار پس از انقلاب شاهد تخصیص 100 درصدی اعتبارات هستیم اظهار داشت: استانها به دلیل اینکه همیشه با تخصیص اعتبارات زیر 100 درصد روبرو بوده اند، قدرت مانورشان جهت جا به جایی اعتبار بین پروژه ها و بین دستگاهها برای جذب بیشتر بوده است.
استاندار خوزستان افزود: نکته ظریفی که امسال با آن روبرو هستیم این است که اگر دستگاهی در جذب اعتبار تخصیص یافته خود موفق عمل نکند، قادر خواهد بود که آنرا به پروژه ای دیگر یا شهرستانی دیگر انتقال دهد اما امکان تعریف پروژه های جدید جهت جذب اعتبارات وجود نخواهد داشت.
وی همچنین هشدار داد: در صورتیکه دستگاهی نتواند اعتبارات مربوط به خود را جذب نماید، اعتبار به خزانه عودت داده خواهد شد.
دکتر حجازی در بخش دیگری از سخنانش گفت: معمولا کمیسیون جذب در حوزه معاونت امور عمرانی تشکیل می شود. اما از آنجائیکه به موضوع را بسیار حساس می دانم شخصا تصمیم گرفتم که این نشست را با حضور دستگاههای بزرگی که مانده اعتباراتشان زیاد است، برگزار کنم و عواملی را که مانع جذب اعتبارات در سال گذشته شده را شناسایی و در رفع آن اقدامات لازم را انجام دهیم.
دکتر سیدجعفر حجازی در پایان عنوان کرد: به نظر می رسد که همه دستگاهها اعتباراتشان را به موقع جذب خواهند کرد و ما از این بابت نگران نیستیم. اما از آنجا که مانده نزد خزانه دستگاهها و ذی حساب های ما در تخصیص های بعدی سال 90 موثر خواهد بود. باید به دستگاهها فشار بیاوریم که هر چه زودتر و با رعایت موازین قانونی و کیفیت جذب را سریعتر انجام دهند
 
کد: 82
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • اعتبارات جذب نشده به خزانه برگشت خواهند خورد
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.