ثبت نام كاربر
  1398/05/26
 
تاریخ: 1390/01/22 نظرات: 1 نظر نمایش: 2105 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
اجراي بهينه مرحله دوم طرح هدفمند سازي يارانه ها مستلزم ايجاد هماهنگي هاي لازم است

اجراي بهينه مرحله دوم طرح هدفمند سازي يارانه ها مستلزم ايجاد هماهنگي  هاي لازم است

معاونت عمراني وزارت كشور در همايش شهرداران استان خوزستان اظهار داشت :

اجراي بهينه مرحله دوم طرح هدفمند سازي يارانه ها مستلزم ايجاد هماهنگي هاي لازم است
 
گردهمايي شهرداران ودهياران استان خوزستان صبح امروز با حضورمعاونت عمراني وزارت كشور و معاونت امور شهرداري ها ودهياري هاي وزارت كشور در سالن شهيد رجايي استانداري خوزستان برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري خوزستان ،ارشاد منش معاونت عمراني وزارت كشور با اشاره به موفقيت در اجرا ي مرحله اول طرح هدفمند سازي يارانه ها گفت : هيچ افزايش قيمتي براي مردم در سطح روستا و شهر بخصوص در بخش اتوبوسراني به طور مصوب و رسمي اتفاق نيفتاد.
ارشاد منش با بيان اينكه رييس جمهور از حمايت دهياران و شهرداران در خصوص اجراي بخش اول طرح هدفمند سازي يارانه ها تشكر ويژه اي داشته اظهار داشت: در جهت اجراي بهينه مرحله دوم از اين طرح لازم است مسئولان شهرداري ها و دهياري ها همكاري لازم را در راستاي تشخيص ميزان اصلاحات ضروري در اين زمينه داشته باشند .
معاون عمراني وزارت كشور يكي از رموز موفقيت اجراي بهينه مرحله اول طرح هدفمند سازي يارانه ها را جديت در بحث آموزش و توجيه سازي توسط مسئولان در بين مردم دانست و گفت :اين توجيه سازي كه در نتيجه نشست رياست محترم جمهور با مسئولان بود بر اهميت اين موضوع براي روند اجراي مرحله دوم اين طرح افزوده لذا مقرر گرديده اعتباري براي مراكز استانها جهت آموزش و توجيه سازي شهرداريها و دهياريها در نظر گرفته شود .
وي برنامه اصلي در سال جهاد اقتصادي را خود كفايي و خود اتكايي و يا همان درآمد هاي پايدار در حوزه شهرداري ها و دهياريها دانست و افزود : بسته هاي حمايتي جهت پشتيباني از اين حوزه ها براي سوق دادن آنها جهت مشاركت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري در بخش هاي دولتي و خصوصي دانست .
مهندس ارشاد منش بر بازسازي صندوق محل هاي وام تاكيد نمود و تصريح كرد با بازسازي اين صندوق شهرداري ها و دهياري ها مي توانند اعتبارات لازم جهت اجراي پروژه هاي عمراني و شركت هاي تعاوني جذب نمايند .
وي حمايت از روستاييان در بخش هاي مختلف را ضروري بر شمرد و گفت: عدم حمايت از روستاييان عامل اصلي مهاجرت آنها ست بنابراين مديران برنامه ريز بايد فضايي در روستاها ايجاد نمايند تا مانع از مهاجرت آنها شوند كه البته اين برنامه ها بايد با فرهنگ سازي در راستاي صرفه جويي و استفاده صحيح از امكانات اجرا شود .
وي خاطر نشان كرد: هر گونه اقدامي كه باعث كاهش نرخ خدمات مي شود لازم است مورد حمايت قرار گيرد به عنوان مثال با كاهش ده درصدي عوارض ساخت مي توان 20 درصد افزايش برآورد داشته باشيم .
وي درادامه در خصوص كاروان هاي راهيان نور اظهار داشت: به 11 شهر از استان خوزستان اعتباري بالغ بر 20 ميليون تومان تا پايان فرودين ماه سالجاري در جهت تامين هزينه هايي از قبيل حمل زباله و اتوبوس اختصاص داده خواهد شد .
همچنين در اين جلسه معاون عمراني استاندار خوزستان ضمن ارايه گزارشي از وضعيت جمعيتي وجغرافيايي استان خوزستان گفت:70درصد استان خوزستان شهرنشين و 30درصد در روستاها ساكن هستند و پنج ونيم درصد جمعيت شهري كشور را استان خوزستان به خود اختصاص داده است.
خيراله خادمي با اشاره به انجام پروژه هاي عمراني اظهار داشت:در سال گذشته و در مقايسه با سال هاي قبل 20برابر رشد را داشته ايم ودر مجموع اعتباري بالغ بر چهار هزار ميليارد هزينه شده است.
وي تصريح كرد انجام پروژه هاي عمراني زيادي در خوزستان، استان را به كارگاه عمراني بزرگي تبديل كرده است.
معاون عمراني استانداري خوزستان توضيح داد اعتبارات عمراني در سال گذشته با كارشناسي هاي دقيقي توزيع شده اند و نيمي از آن براي پروژه هاي بزرگ با كارشناسي هاي اوليه و نيمي ديگر به پروژه هاي شهرداري تعلق گرفته اند .
خادمي گفت:با تخصيص رديفي خاص از اعتبارات و با همكاري برخي از دستگاهها طي سه سال ورودي شهر ها ساماندهي شده اند.
وي با اشاره به اجرايي شدن قانون هدفمندسازي يارانه ها در كشور از همراهي شايسته دستگاهها و مردم استان خوزستان تقدير كرد و افزود:بعد از اصلاح قيمت حامل هاي انرژي با نظارت هاي دقيقي كه به عمل آمد صرفا افزايش هزينه هاي حمل و نقل طبق اعلام دولت صورت گرفت و مبالغ مصوب لحاظ گرديدند.
معاونت عمراني استانداري خوزستان در اين جلسه با مقايسه شهر اهواز و شيراز گفت:اين دوكلان شهر تقريبا از نظرتعداد جمعيت نزديك به هم هستند اما شيراز دو برابر شهر اهواز وسايط نقليه عمومي دارد.
خادمي اظهار داشت ناوگان حمل و نقل عمومي متناسب با جمعيت در گذشته طراحي نشده است . 
 
کد: 62
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • اجراي بهينه مرحله دوم طرح هدفمند سازي يارانه ها مستلزم ايجاد هماهنگي  هاي لازم است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.