ثبت نام كاربر
  1398/06/02
 
تاریخ: 1398/05/15 نظرات: 0 نظر نمایش: 98 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استاندار خوزستان بر ترمیم سیل بندها تاکید کرد

استاندار خوزستان بر ترمیم سیل بندها تاکید کرد

 استاندار خوزستان با بیان این که فرمانداران متولی ترمیم سیل بندها شوند گفت: همه باید دست به کار شده و شهرستان به شهرستان سیل بندها را سامان دهی کنند و برای ترمیم سیل بندها کمر همت ببندند چون نمی توانیم برای این کار مهم منتظر تامین اعتبار بمانیم .

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، روز سه شنبه در هشتمین نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان در استانداری با اشاره به وضعیت سیل بندها در تمامی حوضه های آبریز استان اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی برای ترمیم سیل بندها باید ورود و امکانات خودشان را در این حوزه بسیج کنند.

 وی با اشاره به وضعیت ترمیم شکستگی دایک مرزی گفت: روند ترمیم دایک باید سرعت بگیرد و زودتر به اتمام برسد هر چند تا این لحظه وضعیت ترمیم آن خوب بوده است اما سرعت پیشرفت آن کند است و متناسب با برنامه ریزیهای ما نیست.

استاندار خوزستان با اشاره به خدمات دولت و نظام به سیل زدگان استان خوزستان گفت: در حال حاضر نظام و دولت در کنار هم در حال پرداخت خسارت به سیل زدگان هستند و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم در این مناطق می‌کنند.

سیاه نمایی نکنیم 

وی افزود: سیاه نمایی از جریان سیل در استان و ترسیم این ذهنیت که گویا مسئولان ارشد استان عامل اصلی بروز سیلاب در این استان بوده اند درست نیست و ظلم به جمهوری اسلامی ایران است.

شریعتی اظهار داشت: نباید مردم را ناامید کرد چراکه دولت و نظام پای کار هستند و خدمات و تسهیلات ممکن را به سیل زدگان ارایه داده اند.

وی گفت: در کنار همه کارهایی که صورت گرفته قطعا نقصهایی وجود دارد اما نباید چشم خود را روی اقدامات انجام شده ببندیم ،لذا ضرورت دارد کمیته اطلاع رسانی سیلاب ضمن اعلام ضعف‌ها اقداماتی که همچنان در حال انجام است را اطلاع رسانی کند.

استاندار خوزستان با اشاره به تعامل بانک ها در حوزه پرداخت خسارتها و تشکیل پرونده برای سیل زدگان گفت: بانکها باید همکاری بیشتری داشته باشند تا روند کار سرعت بیشتری بگیرد.

سیل اولویت اصلی استان

وی یادآور شد: اولویت و کار اصلی استان در حال حاضر رسیدگی به وضعیت خسارات ناشی از سیل است و دیگر مسائل در اولویت های بعد قرار دارند لذا مسئولان استان توجه ویژه به مشکلات ناشی از سیل داشته باشند و با نگاه به هزینه‌کرد دولت در مناطق سیل‌زده ،مسولان تلاش کنند رضایتمندی بیشتری در میان مردم ایجاد کنند.

شریعتی با تبیین چگونگی عملکرد فرماندارن در مناطق گفت: فرمانداران باید در جریان مسایل و مشکلات منطقه خود باشند و گزارش آن را ارایه دهند متاسفانه احساس می‌شود برخی فرمانداران با توجه به اینکه دستگاه‌های اجرایی در حال کار در مناطق هستند خود را کنار کشیده‌اند.

وی با تاکید بر سرعت بخشی در پرداخت خسارت ها از سوی جهاد کشاورزی تصریح کرد: مردم در کشت تابستانه همراهی خوب و صبورانه ای با دولت داشتند لذا باید هر چه زودتر خسارات آنها را پرداخت کنیم چراکه پرداخت نشدن خسارات ممکن است تبعات سیاسی و اجتماعی به همراه داشته باشد.

کد: 53172
نویسنده خبر: کارشناس روابط عمومی - 6
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان بر ترمیم سیل بندها تاکید کرد
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.