ثبت نام كاربر
  1398/04/30
 
تاریخ: 1398/04/13 نظرات: 0 نظر نمایش: 102 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
سخنگوی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور : کارنامه مثبتی از سیل برجای مانده است

 سخنگوی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور : کارنامه مثبتی از سیل برجای مانده است

 سخنگوی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور گفت: مدیران، کارنامه مثبتی از سیل برجای گذاشتند امیدواریم در حوزه بازسازی و بازتوانی هم مانند مقابله با سیل سرعت بخشیده شود.

 
بهنام سعیدی روز پنجشنبه ضمن بازدید از سد کرخه و منطقه شعیبیه خوزستان به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به فصل گرما و بازگشایی مدارس ضرورت دارد خانه‌های آسیب دیده از سیل هر چه سریع‌تر آماده شوند.
 
وی افزود: در بازدیدهایی که از مناطق سیل زده خوزستان داشتیم مردم نسبت به عملکرد مسئولان در حوزه کنترل سیلاب اظهار رضایت داشتند و معتقد بودند نیروهای مسلح، بسیج، سپاه، ارتش، دستگاه‌های اجرایی و خود مردم نقشی بسزایی در کنترل سیلاب اخیر داشتند.
 
سخنگوی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور با تاکید بر اینکه در استان خوزستان تلفات جانی بر اثر سیلاب رخ نداد افزود: در سیل اخیر خسارت‌هایی به زیرساخت‌ها و کشاورزی وارد شد که این خسارت‌ها قابل جبران است.
 
وی با اشاره به بازدید از سد کرخه توضیح داد: یکی از نقش‌های مهم سدها نقش مؤثر آن‌ها در کنترل سیلاب اخیر بود و سد کرخه توانسته بود بخش عظیمی از سیلابی که از چند استان به کرخه می‌ریزند را کنترل کند و با برنامه‌ریزی دقیقی که در این سد انجام شده بود اقدامات خوبی صورت گرفته است.
 
سعیدی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر استان‌های معین در مناطق سیل زده به خوبی در حال کار کردن هستند و مردم از این موضوع نیز رضایت دارند، و آن طور که وعده داده شده تا پایان آذر ماه ترمیم و احداث واحدهای مسکونی به پایان می‌رسد.
 
وی ادامه داد: در حوزه کشاورزی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و آب از تمامی اراضی تخلیه شده و کشاورزان نیز کار کشاورزی را آغاز کرده‌اند البته همچنان مشکلاتی در این حوزه دارند که تلاش می‌شود خسارت آن‌ها هر چه سریع‌تر پرداخت شود.
 
سخنگوی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور با اشاره به اقداماتی که در حوزه زیرساخت‌ها انجام شده بیان کرد: با وجود اینکه از برخی راه‌ها تردد صورت می‌گیرد اما همچنان راه‌های استان در مناطق سیل زده نیازمند ترمیم و یا احداث جدید هستند.
کد: 52628
نویسنده خبر: فاطمه خاک جسته
 
تصاویر مرتبط
  •  سخنگوی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور : کارنامه مثبتی از سیل برجای مانده است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.