ثبت نام كاربر
  1398/04/04
 
تاریخ: 1398/03/01 نظرات: 0 نظر نمایش: 162 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست بررسی اقدامات انجام شده مربوط به مصوبه هیئت دولت برای خوزستان برگزار شد

نشست بررسی اقدامات انجام شده مربوط به مصوبه هیئت دولت برای خوزستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان نشست بررسی اقدامات انجام شده مربوط به مصوبه هیئت دولت برای خوزستان روز چهارشنبه ۱ خرداد ماه به ریاست استاندار در محل استانداری برگزار شد. در این نشست مدیران دستگاه های اجرایی گزارش از اقدامات انجام شده ارائه دادند و به طرح مشکلات پروژه ها پرداختند و در راستای پیشرفت کارها هماهنگی‌ها و پیشنهاداتی مورد بررسی قرار گرفت.

در زمستان سال ۹۵ به دنبال بروز همزمان طوفان شدید گرد و غبار و بارش جزئی و در پی آن خاموشی گسترده و طولانی مدت در استان به دلیل نفوذ گل و لای به تاسیسات شبکه برق استان هیئت دولت در نشستی در تاریخ 16 فروردین 96 مصوبه ای را گذراند که بر اساس آن مشکلات استان خوزستان در پنج بخش زیربنایی شامل مقابله با ریزگردها، آب و فاضلاب، پایداری شبکه برق، طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی و حفاظت کیفی رودخانه ها و تالاب ها در طول دوره ۴ ساله از طریق اعتبارات صندوق ذخیره ارزی، صندوق توسعه ملی، فاینانس خارجی، فروش اوراق مشارکت و ... مورد رسیدگی قرار گیرد.
در طول دو سال گذشته و پس از مصوبه هیئت دولت برای حل مشکلات زیربنایی استان اقداماتی چون مقابله با حدود 40 هزار هکتار از کانون های فوق بحرانی ریزگرد از طریق نهالکاری، مالچ پاشی، آب اندازی هورهای خشک شده از طریق کانال آبرسانی و محدودیت چرای احشام، ارتقای پایداری شبکه برق، اجرای پروژه های مختلف آب و فاضلاب برای بهبود شاخص های این بخش، بهره برداری و بهره برداری از فاز اول طرح کشاورزی 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری به میزان 312 هکتار صورت گرفته است. 
کد: 51708
نویسنده خبر:
 
تصاویر مرتبط
  • نشست بررسی اقدامات انجام شده مربوط به مصوبه هیئت دولت برای خوزستان برگزار شد
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.