ثبت نام كاربر
  1398/05/02
 
تاریخ: 1398/01/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 246 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از کانال سلمان در اهواز/ جمالی نژاد: لایروبی کانال سلمان تاثیر زیادی در سرعت بخشیدن انتقال آب از دشت اهواز به تالاب هورالعظیم دارد

بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از کانال سلمان در اهواز/ جمالی نژاد: لایروبی کانال سلمان تاثیر زیادی در سرعت بخشیدن انتقال آب از دشت اهواز به تالاب هورالعظیم دارد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در دومین روز از سفر به استان خوزستان، از کانال سلمان و سیل بند آن بازدید و دستورات لازم را در خصوص استحکام سیل بند و لایروبی کانال صادر نمود.

مهدی جمالی نژاد در این بازدید اعلام کرد: لایروبی کانال سلمان تاثیر زیادی در سرعت بخشیدن به انتقال آب از دشت اهواز به تالاب هورالعظیم دارد.

وی با اشاره به اینکه کانال سلمان با عرض مناسب در خروج آب از دشت اهواز افزود: در حال حاضر با عبور ۲۰۰ مترمکعب در دقیقه عبور آب از کانال سلمان به سمت تالاب علاوه بر اینکه از آب گرفتگی معابر شهری در شهر اهواز جلوگیری می نماید، بلکه با انتقال آب به تالاب در ماه های آینده دیگر شاهد بروز پدیده گرد و غبار در شهر اهواز وسایر شهرهای استان خوزستان نخواهیم بود.

وی افزود: از ابتدای وقوع سیل در استان خوزستان از طریق استانهای همجوار و پس از آن با تعیین استانهای معین بیش از ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات عمرانی و تجهیزات امدادی  به استان خوزستان اعزام شده است تا در کنار امکانات استان بتوانند از ورود آب به شهرها و روستاهای استان جلوگیری کنند.

لازم به ذکر است کانال سلمان یک کانال خاکی به عرض ۷۰ تا ۱۱۰ متر و طول بیش از ۱۰۰ کیلومتر، در پنج کیلومتری شمال شهر اهواز است. این کانال در امتداد کانال چمران قرار دارد که آب کرخه را برای مصارف شرب به اهواز منتقل می کند.

 

کد: 50526
نویسنده خبر: فاطمه خاک جسته
 
تصاویر مرتبط
  • بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از کانال سلمان در اهواز/ جمالی نژاد: لایروبی کانال سلمان تاثیر زیادی در سرعت بخشیدن انتقال آب از دشت اهواز به تالاب هورالعظیم دارد
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.