ثبت نام كاربر
  1398/05/26
 
تاریخ: 1389/12/22 نظرات: 0 نظر نمایش: 1770 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان اعلام كرد:اجراي طرح تحول اجتماعي در سال 90

معاون سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان اعلام كرد:اجراي طرح تحول اجتماعي در سال 90

طرح تحول اجتماعي بعد از طرح تحول اقتصادي در كشور از ابتداي سال 90به اجرا در خواهد آمد.معاون سياسي و اجتماعي استانداري خوزستان با ايراد اين خبر گفت:با توجه به مصوبات دولت طرح تحول اجتماعي در سراسر كشور اجرايي مي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري خوزستان پيش از ظهر امروز در نشست خبري معاونت سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان و اصحاب رسانه دكتر محمدعلي پورموسوي اظهارداشت:بودجه فرهنگي كه براي اولين بار به صورت مجزا از طرف دولت اختصاص يافته بود با صرف وقت زيادي توزيع شد.
دكتر پورموسوي گفت:از بودجه فرهنگي هفت ميلياردو800ميليون تومان در ايام تابستان براي اوقات فراغت و اردوهاي دانش اموزي هزينه شد.
وي با اشاره به اهميت سازمان هاي مردم نهاد ابراز داشت:از بودجه اي كه براي اين منظور درنظر گرفته بودند حدود 40الي 50درصد آن محقق شده است و با اجرايي شدن برنامه هاي سازمان هاي مردم نهاد به طور حرفه اي شغل فرهنگي براي مردم ايجاد شده اس كه داراي ارزش و اهميت فراوان است.
دكتر محمدعلي پورموسوي خاطر نشان كرد:ستاد صيانت در استان خوزستان برنامه هاي خود را معطوف به صيانت از حقوق شهروندان در درون و برون ادارات و دستگاه ها كرده است.و همچنين در زمينه حجاب و عفاف هم برنامه هاي مناسبي اجرا شده است.
معاون سياسي و اجتماعي استانداري خوزستان ضمن برشمردن اهداف ستاد صيانت گفت:اين ستاد مواردي مانند تكريم ارباب رجوع ،جلوگيري و برخورد با مزاحمان نواميس و برخورد با كساني كه مخل آسايش عمومي بوده اند را در دستور كار داشته است.
وي در اين نشست خبري با اشاره به اهميت مسايل و دغدغه هاي كارگران در استان گفت:به طور جد پيگير حل و رفع مشكلات كارگران هستيم و به طورمثال در مورد كارخانه لوله سازي اميد مي رود با فراهم آمدن زمينه هاي لازم براي حضور سرمايه گذار در سال آينده اين كارخانه مشكلاتش برطرف شود و به توليد بپردازد.
پورموسوي گفت اين كارخانه سه برابر قيمت اصلي اش بدهي دارد كه اكثر آن مربوط به سوء مديريت و مديريت غير صنعتي بر اين كارخانه در گذشته بوده است.
دكتر پورموسوي افزود با توجه به فرا رسيدن ايام نوروز و تعطيلات، جشن نوروز و به صورت نمادين سفره هاي هفت سين در پارك ها ، بوستان ها و مزار شهدا چيده خواهد شد و گروه هاي تئاتر به اجراي زنده تئاتي در بوستان ها به همت اداره ارشاد استان خواهند پرداخت.
وي گفت از سوي سازمان تبليغات استان خوزستان و با همكاري شهرداري اهواز برنامه هاي خاص كودكان با محوريت آموزش مفاهيم و مسايل ديني به صورت كودكانه و در قالب نقاشي و كارگاهي اجرا مي شوند.
وي خبر از برگزاري نماز جماعت در ايام نوروز در پارك ها و بوستان هاي استان خوزستان داد.
معاون سياسي و انتظامي استان خوزستان در پاسخ به سوالاتي در مورد مسايل بهداشتي در استان خوزستان گفت:شوراي سلامت استان با هدف ارتقاي سطح و شاخص هاي بهداشتي هرماهه تشكيل جلسه مي دهد و تا كنون براي موارد مهمي مانند پزشك خانواده،تقويت اورژانس بيمارستان ها،عدم استفاده از ظروف پلاستيكي و سموم كشاورزي،نظارت بر طبخ و تهيه بهداشتي مواد غذايي،سوزاندن و تبديل صحيح صحيح زباله هاي بيمارستاني،آب هاي سطحي،فاضلاب و نظارت بر وضعيت بازارها و پسماندهاو... در تصميم گيري شده است.
دكتر پورموسوي با اشاره به معضل تكدي گري و متكديان گفت:فضايي در اطراف شهر اهواز به منظور جمع آوري و اردوگاه متكديان در نظر گرفته شده است كه لازم است دستگاه ها و مسولاني كه مربوط به اين مسئله مي باشند.


کد: 47
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • معاون سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان اعلام كرد:اجراي طرح تحول اجتماعي در سال 90
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.