ثبت نام كاربر
  1398/01/30
 
تاریخ: 1397/08/14 نظرات: 0 نظر نمایش: 132 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان:کتابخانه های در حال احداث باید طراحی شاخصی داشته باشند

مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان:کتابخانه های در حال احداث باید طراحی شاخصی داشته باشند

مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان گفت: کتابخانه های در حال احداث باید طراحی شاخصی داشته باشند تا بتوان از آنها به عنوان المان استفاده کرد.

شهاب صدیقی  شامگاه گذشته در چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان خوزستان اظهار کرد: ساختمان کتابخانه های احداثی در نقاط مختلف شهرها باید یک معماری خاصی برای آن لحاظ شده باشد؛ کتابخانه در همه کشورها یکی از المان های کارت پستالی محسوب و برای حضور افراد مشوق خواهد بود.

وی افزود: پیشنهاد می شود از نظام مهندسی و معماران پیشکسوت برای طراحی کتابخانه های در حال ساخت کمک بگیریم. همچنین اینکه فعالیت های جانبی در کتابخانه ها داشته باشیم و از آن جمله می توان به نمایش فیلم اشاره کرد؛ خصوصا در نقاطی که کمبود سینما داریم و این مسئله باعث جذب افراد به کتابخانه ها می شود.

صدیقی بیان کرد: سال گذشته سرجمع بودجه جاری شهرداری های استان، دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان که یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آن محقق و از این بین ۴۵ درصد مربوط به شهر اهواز است.

مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان گفت: بر اساس محاسبات انجام شده باید در سال حداقل پنج میلیارد و حداکثر ۸.۵ میلیارد تومان وصولی برای کتابخانه ها داشته باشیم.

صدیقی تصریح کرد: در حال حاضر ۶۰ درصد بودجه های شهرداری از محل ارزش افزوده تأمین می شود که پرداخت بودجه کتابخانه ها از این محل مستلزم بخشنامه ها و دستورالعمل های خاص از نهادهای اقتصادی ذیربط است.

 

کد: 46192
نویسنده خبر: فاطمه خاک جسته
 
تصاویر مرتبط
  • مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان:کتابخانه های در حال احداث باید طراحی شاخصی داشته باشند
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.