ثبت نام كاربر
  1398/03/28
 
تاریخ: 1397/07/18 نظرات: 0 نظر نمایش: 165 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
قدردانی مردم روستای ام الحجار از اداره کل مدیریت بحران استانداری/ خشکسالی فرسایش رودخانه ها را افزایش داده است

قدردانی مردم روستای ام الحجار از اداره کل مدیریت بحران استانداری/ خشکسالی فرسایش رودخانه ها را افزایش داده است

 مردم و اهالی روستای ام الحجاره برای پیگیری پروژه اجرای پروژه ساحل سازی بستر رودخانه کارون در محدوده ام الحجاره  از مدیر کل مدیریت بحران خوزستان قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان بدین منظور برنامه زنده تلویزیونی بی تعارف از صدا و سیمای خوزستان با مدیر کل مدیریت بحران استان گفت و گو کرد.

کیامرث حاجی زاده  بیان کرد: کارهایی که برای مردم انجام می شود وظیفه مسئولان است. بسیاری از این کارها می بایست از گذشته انجام می شدو متاسفانه در برخی مواقع این قدر پیگیری ها ضعیف بوده  که کارها در زمان مناسب خود انجام نشده است.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به فرسایش رودخانه کارون توضیح داد:  همه رودخانه های استان به دلیل خشکسالی های پی در پی و انحراف مسیر سیلاب رودخانه ها دچار فرسایش به ویژه در قسمت حاشیه رودخانه ها شده اند، این فرسایش ها در رودخانه های مارون، کارون، دز، کرخه، جراحی  و … رو به افزایش است.

وی ادامه داد: آن چیزی که در ام الحجار اتفاق افتاد این بود که پس از مطالبه برای ساحل سازی از سوی مردم، بازدید میدانی از منطقه صورت گرفت و بلافاصله جلسه ای به این منظور در فرمانداری شادگان تشکیل شد و اعتباری برای روستای ام الحجار ، ام الغزان و روستای سید نبی (در حاشیه رودخانه دز) تخصیص داده شد.

حاجی زاده با تاکید بر وجود بحران فرسایش رودخانه ها در استان بیان کرد:در سفری که هفته گذشته به گتوند داشتیم از روستاهای کنار کارون و پایین دست سد گتوند بازدید کردیم که در این بازدید متوجه شدیم روستای بن حیدر و چند روستای دیگر دچار فرسایش شدید شده اند و طی جلسه شورای مدیریت بحران گتوند تمهیداتی برای آنها اندیشیده شد و کلیه امکانات و ماشین آلات لازم برای شروع به کار در آن روستاها توسط چند شرکت تهییه گردید.

وی با بیان این که برای روستاهای در معرض رانش نیز اقداماتی در نظر گرفته شده است گفت: پیش بینی و پیشگیری در جلوگیری از ایجاد بحران برای ما بسیار حائز اهمیت است برای همین مساله روستاهای درمعرض رانش را در دست پیگیری داریم.

مدیر کل مدیریت بحران گفت: در حال حاضر نیز برای روستاهای میراحمد در دهدز، یک روستا در حسینیه اندیمشک و شهیون دزفول، یک روستا در مسجد سلیمان و یک روستا در ملاثانی در حال پیگیری هستیم البته مطالعات روستای میر احمد به طور کامل انجام شده و مکاتبات آن نیز برای تخصیص اعتبار صورت گرفته است. 

 

نویسنده خبر: عاطفه جوادی

کد: 45391
نویسنده خبر: محمدرضا قریشی
 
تصاویر مرتبط
  • قدردانی مردم روستای ام الحجار از اداره کل مدیریت بحران استانداری/ خشکسالی فرسایش رودخانه ها را افزایش داده است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.