ثبت نام كاربر
  1398/05/02
 
تاریخ: 1397/05/15 نظرات: 0 نظر نمایش: 327 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بحرینی : برخی بانک های خوزستان عملکرد ضیعفی در پرداخت تسهیلات دارند

بحرینی : برخی بانک های خوزستان عملکرد ضیعفی در پرداخت تسهیلات دارند

 سیدعلی بحرینی مقدم روز دوشنبه 15 مرداد در نشست شورای اشتغال خوزستان در سالن اجتماعات حوزه استاندار افزود: پست بانک و صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات به طرح های خوزستان عملکرد خوبی ندارند.

وی گفت: طبق مقایسه انجام شده بانک کشاورزی در کل کشور میانگین خوبی نداشته اما در خوزستان بیشترین پرداختی را داشته است.

بحرینی مقدم خاطر نشان کرد: این درحالیست که پست بانک و صندوق کارآفرینی امید در خوزستان برخلاف سطح کشوری کمترین پرداختی را داشته اند.

وی افزود: بعضی از مدیران بانک ها پرداختی کم را به کامل نبودن طرح ها و عدم تامین وثیقه نسبت می دهند درحالی که سایر استان ها با ضوابط مساوی عملکرد بهتری داشته اند.

به گفته بحرینی مقدم خوزستان در شناسایی طرح ها به متقاضیان عملکرد خوبی داشته و 2 برابر اعتبارات طرح معرفی شده اما مساله مهم پرداخت اعتبار به آنها است.

وی با اشاره به اینکه شعب بانک ها در پرداخت تسهیلات مشکل دارند گفت: حدود 6 ماه از برگزاری جلسات برای پرداخت تسهیلات می گذرد اما هنوز 50 درصد اولیه اعتبارات جذب نشده است.

بحرینی مقدم خطاب به سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان افزود: بانک ها درخصوص میزان اعتبارات باید پاسخگوی سازمان صنعت باشند زیرا متقاضیان به مدیران بانکی دسترسی ندارند.

معاون استاندار خوزستان درخصوص تفکیک شهرستان های این استان در پرداخت تسهیلات بیان کرد: اهواز، لالی، اندیکا، حمیدیه، هفتکل، دشت آزادگان، رامشیر، باوی و رامشیر کمترین پرداختی را داشته اند، در حالی که این شهرستان ها دارای بالاترین نرخ بیکاری نیز هستند.

وی افزود: شوشتر، رامهرمز، مسجدسلیمان و دزفول عملکرد متوسط و هندیجان، ایذه، اندیمشک و باغملک عملکرد خوبی در پرداخت تسهیلات دارند.

ایرنا

کد: 43498
نویسنده خبر: مجتبی سواعدی
 
تصاویر مرتبط
  • بحرینی : برخی بانک های خوزستان عملکرد ضیعفی در پرداخت تسهیلات دارند
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.