ثبت نام كاربر
  1397/10/29
 
تاریخ: 1397/02/26 نظرات: 0 نظر نمایش: 221 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مدیرکل بحران استانداری خوزستان: اولویت استان در شرایط خشکسالی تأمین آب شرب بهداشتی و سالم است

مدیرکل بحران استانداری خوزستان: اولویت استان در شرایط خشکسالی تأمین آب شرب بهداشتی و سالم است

 مدیرکل بحران استانداری خوزستان گفت: اولویت استان در شرایط خشکسالی تأمین آب شرب بهداشتی و سالم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، کیامرث حاجی‌زاده در جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان مدیریت بحران خوزستان که چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با دعاهایی که در ماه رمضان می‌کنیم از بلایای مختلف که خوزستان را درگیر کرده به ویژه ابربحران خشکسالی که در ۷۰ سال اخیر بی‌سابقه است، رهایی پیدا کنیم.

وی با اشاره به مباحث مربوط به بهداشت آب در خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر با ابربحران خشکسالی روبه‌رو هستیم که در این شرایط وضعیت بهداشت آب خوزستان را تهدید می‌کند و جلسات متعددی نیز در استانداری در حوزه آب تشکیل شده است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه اولویت خوزستان در بحث خشکسالی تأمین آب شرب بهداشتی و سالم است، تصریح کرد: در زمان کمبود آب کم مردم را به سمت صرفه‌جویی سوق می‌دهیم، در همین زمان جوی‌های فاضلاب نیز کم‌آب می شود و در این شرایط با این وضعیت لایروبی، جوی‌های فاضلاب قطعا مرکز و محل رشد باکتری‌ها خواهند شد.

حاجی‌زاده گفت: امسال باید کارهای عمرانی و توسعه‌ای در خوزستان کنار گذاشته شود و تنها آن چیزی را که داریم حفظ کنیم و به دنبال طرح‌های بلندپروازانه نباشیم.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان عنوان کرد: زمانی که دبی آب کاهش می‌یابد افت فشار ایجاد می‌شود و زمینه برای رشد میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زای درون آب فراهم می‌شود.

حاجی‌زاده ادامه داد: در این شرایط باید با همه امکانات‌مان بسیج شویم. آب شرب مایه حیات است و اگر بهداشت و کیفیت آب رعایت نشود ممکن است اپیدمی‌های بیماری‌های مختلف ایجاد شود و نتوانیم آن‌ها را کنترل کنیم.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت بحران خشکسالی گفت: هزینه‌ای که در خصوص پیشگیری انجام می‌شود، سرمایه‌گذاری است. ۱۰ برابر هزینه پیشگیری باید برای مقابله و بازسازی انجام شود. علاوه بر این تلفات انسانی نیز به هیچ وجه قابل جبران نیست.

وی افزود: در حال حاضر پشت سدهای خوزستان خالی است. آورد سدهای خوزستان نسبت به سال گذشته که سالی خشک بوده نیز حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش یافته است. به همین دلیل است که تصمیماتی در ستاد خشکسالی استان گرفته شد و کشت‌های پرآب ممنوع شدند تا بتوانیم آ‌ب شرب را تأمین کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: وقتی بحران بیش می‌آید با شعار نمی‌توایم آن را مدیریت کنیم و باید کارهای اجرایی دقیق را مدنظر بگیریم. اینکه مجوز کشت پرآب صادر شود و در تابستان با مشکل تأمین آب شرب روبه‌رو شویم با کدام عقل سازگار است؟

حاجی‌زاده گفت: نباید برای منافع شخصی خودمان بگوییم چرا دولت کشت‌های پرآب را ممنوع کرده است؟ اگر کسی دیگر در این جایگاه بود چه کار دیگری انجام می‌داد؟

وی با بیان اینکه سلامت مردم در اولویت است، بیان کرد: باید آن چیزی که به نفع مردم است انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به مصوبات کارگروه بهداشت و درمان مدیریت بحران خوزستان گفت: بازدید مشترک کارشناسان مرکز بهداشت خوزستان و شهرستان‌ها و مسئولین شهرداری‌ها از مدیرکل مدیریت بحران خوزستان هشدار داد: خشکسالی، بهداشت آب خوزستان را تهدید می‌کند.

نویسنده خبر: عاطفه جوادی 

کد: 41679
نویسنده خبر: فاطمه خاک جسته
 
تصاویر مرتبط
  • مدیرکل بحران استانداری خوزستان: اولویت استان در شرایط خشکسالی تأمین آب شرب بهداشتی و سالم است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.