ثبت نام كاربر
  1397/09/23
 
تاریخ: 1396/12/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 180 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون اجتماعی وزیر بهداشت تاکید کرد: مقوله سلامت در تمام قوانین و سیاست ها اعمال شود

معاون اجتماعی وزیر بهداشت تاکید کرد: مقوله سلامت در تمام قوانین و سیاست ها اعمال شود

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با تاکید بر اعمال مقوله سلامت در تمام قوانین و سیاست ها گفت: پیوست سلامت در قانون برنامه توسعه پیش بینی شده و باید در تمام برنامه ها لحاظ شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، سید محمد هادی ایازی امروز یک شنبه (20 اسفندماه)در اولین مجمع سلامت و امنیت غدایی استان که در سالن همایش شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: منظور از سلامت تنها سلامت جسمانی نیست بلکه سلامت از 4جزء جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه سلامت جسم می تواند بر روی سلامت روان تاثیر بگذارد، بیان کرد: بیکاری، استرس، مشکلات زیست محیطی، آسیب های اجتماعی و... می تواند سلامت روان را تحت تاثیر قرار دهد.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با ابراز تاسف از توسعه آسیب های اجتماعی بیان کرد: اهمیت آسیب های اجتماعی به اندازه ای است که مقام معظم رهبری در جلسه ای از مدیران دستگاه های مختلف مطالبه جدی در رفع مشکلات این حوزه و رفع مسائل و مشکلات مربوط به آن را داشت.

ایازی با شاره به اینکه ، اعتیاد، طلاق، مشکلات فرهنگی و... را از جمله آسب هایی اجتماعی است تصریح کرد: نقش و کارکرد دستگاه های اجرایی در کاهش این آسیب ها حائز اهمیت است.

وی با اشاره به برخی مسائل اجتماعی که تاثیر مستقیمی در سلامت افراد می گذارد، عنوان کرد: بیکاری یکی از مسائلی است که چنانچه مورد توجه حاکمیت قرار نگیرد سلامت روانی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ایازی با بیان اینکه 333هزار نفر به دلیل حوادث مصدوم و مجروح می شوند، خاطرنشان کرد: حدود5هزار تخت بیمارستانی به مجروحین حوادث اختصاص داده می‌شود که این حوادث ناشی از عدم تغییر در سبک زندگی است.

وی  با اشاره به مساله انتقال آب که در یک استانی حال مردم را خوب می کند و در استانی دیگر تبعات اجتماعی را به دنبال دارد، بیان کرد: نظام سلامت باید به سمت فراهم کردن شرایط سلامت روانی برای مردم حرکت کند.

ایازی با بیان اینکه 25درصد حوزه سلامت به عهده ما است و 75درصد آن بر عهده دستگاه های اجرایی عنوان کرد: نهادها، دستگاه های اجرایی، ادارات و موسسلات باید وظایف خود را در حوزه سلامت انجام دهند و فکر نکنند بار این حوزه تنها بر عهده حوزه بهداشت است.

وی با اشاره به رشد پدیده سالمندی در کشور بیان کرد: تعداد 8/2 جمعیت کشور سالمند هستند که پیش‌بینی می‌شود  این آمار در سال های آتی 2برابر شود.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت خطاب به مدیران، استانداران و فرمانداران استان گفت: در زمینه فراهم کردن شرایط مشارکت ساختارمند مردم که نتیجه آن به توانمندسازی جوامع محلی منجر شود، تلاش کنند.

 

کد: 40457
نویسنده خبر: فاطمه خاک جسته
 
تصاویر مرتبط
  • معاون اجتماعی وزیر بهداشت تاکید کرد: مقوله سلامت در تمام قوانین و سیاست ها اعمال شود
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.