ثبت نام كاربر
  1398/05/26
 
تاریخ: 1389/12/16 نظرات: 0 نظر نمایش: 1828 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
منش مقام معظم رهبري در برخورد با فتنه منجر به بصيرت افزايي در جامعه شده است

منش مقام معظم رهبري در برخورد با فتنه منجر به بصيرت افزايي در جامعه شده است

معاون سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان: منش مقام معظم رهبري در برخورد با فتنه منجر به بصيرت افزايي در جامعه شده است

معاون سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان، رفتار مقام معظم رهبري در مواجه با فتنه را رفتاري امام گونه دانست كه در سيره پيامبر اكرم (ص) و امام علي (ع) قابل مشاهده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري خوزستان، محمدعلي پورموسوي، معاون سياسي و اجتماعي استاندار،به تحليل جريان فتنه در وقايع پس از انتخابات به ويژه حركت اخير آنان در 25 بهمن سال جاري پرداخت و گفت: چگونگي جريان فتنه گوياي آن است كه تمامي اقدامات آنان توسط دشمنان ملت مسلمان ايران طراحي و برنامه ريزي مي شود.
وي با اشاره به اين كه سران فتنه آلت دست دشمن قرار گرفته اند، اضافه كرد: نقش سرويس هاي اطلاعاتي و رسانه هاي غربي در مديريت اين جريان و برنامه ريزي براي آنان بسيار بارز و مشهود است.
معاون سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان با ابراز تاسف از فاصله عميق سران فتنه از ارزش ها و آرمان هاي نهضت اسلامي امام خميني (ره) تاكيد كرد: آن چه مسلم است هيچ گاه سابقه انقلابي، افراد را مصون نگه نخواهد داشت و مهم تر از انقلابي بودن، انقلابي ماندن است.
پورموسوي در ادامه به مصداق هاي جريان فتنه در طول تاريخ اسلام اشاره كرد و اظهار داشت: در دوران حيات با بركت پيامبر اكرم (ص) و در حالي كه ايشان حكومت اسلامي را در شهر مدينه بر پا كرده بود، جريان فتنه و نفاق به سركردگي عبداله بن ابي تلاش كرد ترويج دين مبين اسلام را با چالش مواجه كرده و با دروغ پراكني، شايعه افكني و القاء يأس و ترس در جامعه مسلمانان را از همراهي با حضرت رسول اكرم (ص) منصرف نمايد. اما رهنمودهاي پيامبر اعظم مانع از آن شد كه جامعه نوپاي مسلمين مغلوب منافقاني شود كه در ظاهر مسلمان، اما در فكر و عقيده و باطن وابسته به كفار و مشركين بودند.
وي همچنين با تحليل جبهه فتنه و انحراف آنان در زمان حكومت اميرالمؤمنين علي (ع)، به واقعه جنگ جمل و نهروان اشاره كرد و افزود: حضرت علي (ع) در اين وقايع با كساني رو به رو بود كه سوابق فراواني در صدر اسلام داشتند. اما آن چه كه براي ايشان اهميت داشت، جلوگيري از رخنه انحراف در اسلام بود. لذا با رهنمودهاي فراوان تلاش كردند جامعه ديني را در برخورد با جريان فتنه به سلاح بصيرت و آگاهي مجهز كنند. اما پافشاري سران فتنه بر سياست و عقايد ضد اسلاميشان، منجر به آن شد كه انحراف در جامعه رسوخ يابد تا آن جا كه منجر به شهادت مظلومانه اميرالمؤمنين علي (ع) و در سال هاي پس از آن واقعه خونين عاشورا شد.
معاون سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان سپس به رفتار و منش مقام معظم رهبري در برخورد با سران فتنه و اقدامات آنان پرداخت و خاطرنشان كرد: آن چه ايشان انجام دادند، رفتاري امام گونه است كه میتوان آن را در سيره پيامبر اكرم (ص) و حضرت علي (ع) مشاهده كرد.
پورموسوي روش رهبر انقلاب را بسيار تاثيرگذار دانست و اظهار داشت: مهمترين دستاورد اين رفتار حكيمانه و صبورانه، بصيرت افزايي در جامعه براي برخورد با فتنه و شناخت لايه هاي پنهان آن بود.
وي همچنين با بيان اين كه موج بيداري اسلامي در منطقه يقينا متاثر از انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره) و پايداري آن در مقابل نظام سلطه به رهبري مقام معظم رهبري است، اضافه كرد: شرايط كنوني به نفع ملت هاي مسلمان در حال تغيير است و پايگاه هاي نظام سلطه در حال فروپاشي است. لذا با سقوط حكومت هاي وابسته به غرب، خصوصا آمريكا و رژيم صهيونيستي، كشورهايي كه پيش از اين به عنوان سرپل هايي براي حفظ منافع غرب به ويژه آمريكا محسوب مي شدند، اكنون مي روند تا در عصر بيداري اسلامي حيات مجددي را آغاز كنند.
معاون سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان ادامه داد: با سرنگوني مهره هاي كليدي آمريكا در خاورميانه، غرب به رهبري آمريكا و به منظور حفظ هژموني خود در منطقه چاره اي نخواهد داشت جز آن كه پرورش يافتگان محافل صهيونيستي و مهره هاي دون پايه وابسته به خود در ايران را تحريك نمايد تا با ايجاد بلوا و آشوب، نگاه جهانيان را از رشد نهضت بيداري اسلامي در خاورميانه به مسايل داخلي ايران منحرف نمايد و بدين وسيله انقلاب اسلامي را كه الگوي كامل ملت هاي آزادي خواه و مسلمان منطقه است، با چالش جدي مواجه سازد.
پورموسوي با بيان اين كه شكست سران فتنه در پيشبرد اهدافشان آنان را به افسردگي سياسي و ناتواني و تحليل شرايط حساس داخلي، منطقه اي و بين المللي مبتلا كرده و از اين روست كه كوركورانه در مسير اهداف استكبار حركت مي كنند، افزود: در 25 بهمن عليرغم فراخوان گسترده گروهك هاي منافق، بهايي ها و رسانه هاي غربي، جمعيت اندكي حضور داشتند كه همين مسئله گوياي آن است كه مردم با الهام از رهنمودهاي مقام معظم رهبري، به زواياي پنهان جريان فتنه شناخت عميقي يافته و انقلاب اسلامي به بركت رهبر فرزانه آن، عليرغم ريزش ها، رويش هاي فراواني هم دارد.
وي جريان فتنه در عصر حاضر را بسيار پيچيده تر دانست با اشاره به این موضوع که در فضاي غبارآلود كنوني شناخت حق از باطل دشوار گشته ، گفت: بصيرت ملت مسلمان ايران در برخورد با فتنه در مقايسه با بصيرت مسلمانان كوفه در عصر اميرالمؤمنين بسيار برتر و بالاتر است.
 


کد: 39
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • منش مقام معظم رهبري در برخورد با فتنه منجر به بصيرت افزايي در جامعه شده است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.