ثبت نام كاربر
  1397/09/24
 
تاریخ: 1396/08/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 331 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
وزیر کشور: همکاری ایران و عراق در اربعین امسال بسیار بهتر بود

وزیر کشور:  همکاری ایران و عراق در اربعین امسال بسیار بهتر بود

 وزیر کشور با بیان اینکه کارهایی که در بحث اربعین انجام می دهیم باید باثبات و ماندگار باشند، گفت: باید یک طرح جامع در ستاد اربعین تعریف شود تا به کمک آن طرح، همه ابعاد را در نظر گرفته و کارها را با ثبات بیشتری انجام دهیم.

 عبدالرضا رحمانی‌ فضلی در نشست شورای اربعین استان خوزستان که در فرمانداری آبادان برگزار شد، اظهار کرد: مراسم اربعین امسال نسبت به سالهای قبل از نظم و انسجام مناسبی برخوردار بود و در این زمینه شاهد رضایت مردم بودیم و امیدواریم برای سالهای آینده نیز این روال با برنامه ریزی های توسعه ای که صورت می گیرد، ادامه پیدا کند.

 
وی با بیان اینکه امیدواریم مراسم اربعین را در شان و جایگاه امام حسین(ع) برگزار کنیم، افزود: خدمات، زیرساختها، امنیت، حمل و نقل و ... مسایلی هستند که باید به آنها برای سالهای آینده توجه جدی شود و تلاش شود تا در سالهای بعدی مساله اربعین عمیق تر و اساسی تر مورد توجه قرار گیرد.
 
وزیر کشور با بیان اینکه در ایام اربعین بیش از 60 میلیون وعده غذایی به زوار داده شد، تصریح کرد: در بحث برگزاری مراسم اربعین باید از ظرفیت و توان بومی مردم استفاده شود. دولت توان تامین چنین بودجه ای برای بحث اربعین را ندارد و ارزش این مسایل به آن است تا خود مردم برگزار کننده مراسم اربعین باشند.
 
رحمانی فضلی عنوان کرد: باید تلاش شود تا با برنامه ریزی بهتر و تقسیم کار مناسبتر بتوانیم مجموعه کارهایی را که در بحث اربعین انجام می دهیم کارهایی باثبات و ماندگار باشند. باید طرحی جامع در ستاد اربعین تعریف شود تا به کمک آن طرح، همه ابعاد را در نظر گرفته و کارها را با ثبات بیشتری انجام دهیم.
 
وی گفت: جابجایی حدود دو میلیون و 300 هزار نفر در 20 روز برای ایام اربعین یک کار عظیم است که با هماهنگیهای بسیار زیاد انجام می گیرد. اینکه همه سرویسها و خدمات برای این تعداد از زائران مهیا شود تا آنها از در خانه خود به کشور عراق بروند و به لطف خدا مجددا به کشور بازگردند کاری بسیار سخت است.
 
وزیر کشور بیان کرد: اربعین را باید به عنوان یک امر اعتقادی و فرهنگی عظیم معرفی کنیم تا در جهت تعالی و رشد و بهبود اعتقادات و کمک به نظام جمهوری اسلامی از آن بهره برداری شود و همه تلاش کنند تا این ابعاد اربعین را تقویت کنند.
 
رحمانی فضلی با بیان اینکه همه باید در جهت بارور کردن بعد اعتقادی و فرهنگی اربعین تلاش کنند، گفت: چشم همه دنیا به مساله اربعین است و در این زمینه کشور ایران هر چه بتواند بهتر عمل کند، قدرت مدیریت ایران به خوبی به نمایش در خواهد آمد.
 
وی ادامه داد: ایران به عنوان کشوری که به حکومت دینی اعتقاد دارد باید موضوع اربعین و عاشورا را فراتر از مرز شیعه و اسلام ببیند و یک الگوی انسانی و بشری بسیار مطلوب را از منظر افکار عمومی برای جهان معرفی کند.
 
وزیر کشور عنوان کرد: بحث صلح، دینداری، عقل، عشق، ظلم ستیزی و عدالت موضوعاتی هستند که در بحث عاشورا و اربعین نهفته هستند و در حال حاضر بشر به دنبال این مسایل است. دنیا اکنون تشنه صلح، عدالت و آزادی است و این نیازی است که اکنون همه کشورها به دنبال آن هستند.
 
رحمانی فضلی اظهار کرد: سال گذشته یکی از اصلی ترین مشکلات در بحث اربعین و تردد زوار، بحث ورود افراد بدون ویزا به کشور عراق بود که خوشبختانه امسال با هماهنگیهایی که در دستگاههای مختلف انجام گرفت، تقریبا می توان گفت که هیچگونه ورود بدون مجوز به کشور عراق نداشتیم و این مساله یک گام بسیار بلند است.
 
وی با بیان اینکه امسال همکاری میان ایران و عراق در بحث ایام اربعین بسیار بهتر بود، گفت: در حوزه حمل و نقل، امنیت و تدارکات امسال اقدامات بسیار خوبی را شاهد بودیم. امسال در مرزها هیچگونه ترافیک، تراکم بیش از حد جمعیت و راهبندان را شاهد نبودیم و همه دستگاهها پای کار آمدند و تلاش کردند تا مشکلات حل شوند.
 
وزیر کشور تصریح کرد: استان خوزستان و استان ایلام نقش بسیار خوبی در برگزاری مراسم اربعین داشتند و در این زمینه باید از استانداران این دو استان و همه دستگاههای اجرایی که تلاش کردند تا این مراسم به بهترین شکل برگزار شود، تشکر کرد.  
 
منبع: ایسنا
کد: 37353
نویسنده خبر:
 
تصاویر مرتبط
  • وزیر کشور:  همکاری ایران و عراق در اربعین امسال بسیار بهتر بود
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.