ثبت نام كاربر
  1397/03/06
 
تاریخ: 1396/03/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 163 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست مشترک استاندار خوزستان و مدیران عامل صنایع پتروشیمی/تأکید بر گسترش مشاغل خُرد و خانگی

نشست مشترک استاندار خوزستان و مدیران عامل صنایع پتروشیمی/تأکید بر گسترش مشاغل خُرد و خانگی

 استاندار خوزستان، شامگاه سه‌شنبه ۲۳ خردادماه، با مدیران عامل صنایع پتروشیمی مستقر در منطقه‌ی ویژه اقتصادی پتروشیمی، دیدار نمود.

 به گزارش ایلنا از بندر امام خمینی، غلامرضا شریعتی در این نشست که در سالن جلسات تالار آفرینش منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد، گفت: وظیفه ما است که فضای امن و آرامی را برای مردان صنعت کشور و استان فراهم کنیم تا بتوانند طرح‌های توسعه‌ای خود را اجرا کنند تا انشا الله کشور به سمت استقلال و رشد بیشتری، برود.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت‌های طبیعی و استعدادهای خدادادی منطقه استفاده شود البته با رعایت شرایط زیست‌محیطی و مسائل جانبی که در کنار آن است.

استاندار خوزستان گفت: صحبتی را با وزیر محترم کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذاری شستا، بانک رفاه و صندوق بازنشستگی مبنی بر سرمایه‌گذاری در فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی داشته‌ایم.

شریعتی ادامه داد: صنعت پتروشیمی یک صنعتِ هزینه‌بر و مادر است که از قبِل آن، می‌توان مشاغل زیادی ایجاد نمود و نیز تنوع زیادی در تولیدات آن وجود دارد.

وی گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری، با موسسه قرض‌الحسنه رسالت وارد بحث شدیم تا صنایع مادر با ایجاد حساب و گردش مالی در این موسسه، زمینه‌ی مشارکت آنان را برای حمایت از توسعه‌ی مشاغل خرد و خانگی فراهم نماییم ضمن اینکه معاونت اقتصادی استانداری موظف شد تا طرح آن را تهیه نماید. از صنایع بزرگ هم خواسته‌ایم تا با افتتاح حساب در موسسه قرض‌الحسنه رسالت با مبلغ قابل‌توجه ای، زمینه‌ای فراهم شود تا از محل گردش پول، کمکی برای خدمت به مناطق مختلف خصوصاً" ماهشهر و بندر امام انجام شود البته منطقه‌ی آزاد اروند و شرکت فولاد اکسین این کار را انجام داده‌اند.

استاندار خوزستان بیان داشت: استاندارد توسعه خدمات در اهواز در حال بالا رفتن است و در این راستا تعویض ۵۰ دستگاه تاکسی با خودروهای پلاک اروندی را شروع کرده‌ایم که در اختیار راننده‌های فرودگاه قرار گرفته است. در این همین راستا برای بهبود ناوگان تاکسی‌رانی استان، با صندوق کارآفرینی و امید، مذاکره شده تا یک رقم قابل‌توجه ای را جهت تهیه ۵۰۰ دستگاه تاکسی دیگر به‌صورت یکجا فراهم نمایند.
کد: 32955
نویسنده خبر: سید محمدرضا قریشی
 
تصاویر مرتبط
  • نشست مشترک استاندار خوزستان و مدیران عامل صنایع پتروشیمی/تأکید بر گسترش مشاغل خُرد و خانگی
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.