ثبت نام كاربر
  1396/09/01
 
تاریخ: 1396/01/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 165 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان:26 پروژه آبرسانی و دفع آب های سطحی در مناطق حاشیه اهواز و کارون در دست اجرا است

 معاون امور عمرانی استاندار خوزستان:26 پروژه آبرسانی و دفع آب های سطحی در مناطق حاشیه اهواز و کارون در دست اجرا است

معاون امور عمرانی استاندار از اجرای 18 پروژه مربوط به اصلاح و بهسازی شبکه فاضلاب و دفع آب های سطحی و 8 پروژه آبرسانی در مناطق حاشیه نشین شهر های اهواز و کارون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانس استانداری خوزستان،مهندس فرامند هاشمی زاده در جلسه بررسی مشکلات مناطق حاشیه نشین شهر های اهواز و کارون که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد با تأکید بر لزوم چاره اندیشی و هماهنگی جهت اتمام پروژه های در حال اجرای مناطق حاشیه نشین که بعضاً به صورت نیمه کاره رها شده است اظهار داشت: وضع کنونی مناطق حاشیه نشین در زمینه آبرسانی و فاضلاب مناسب نیست و علیرغم هزینه ها و تلاشهایی که برای رفع این مشکلات صورت گرفته رضایتمندی مردم حاصل نشده است.

وی ادامه داد: طی موافقت نامه ای با شرکت ملی مناطق نفتخیز مبلغ 56 میلیارد ریال برای اصلاح و بهسازی شبکه آب و فاضلاب مناطق حاشیه نشین تأمین خواهد شد که بر همین اساس پروژه های مختلفی در مناطق حاشیه نشین شهر در دست اجرا می باشد.

وی افزود: اقداماتی که در این راستا انجام می گیرد باید با اجرای طرح جامع اصلاح و بهسازی شبکه آب و فاضلاب کلانشهر اهواز که از سوی هیأت وزیران با مبلغ هزار و هفتصد میلیارد تومان به تصویب رسیده است و باید ظرف مدت سه سال اجرایی گردد هم جهت باشد.

در ادامه این جلسه همچنین مدیرعامل آب و فاضلاب اهواز با اشاره به پروژه های در دست اجرا در مناطق حاشیه اهواز و کارون گفت: عین دو، ملاشیه، کوی آل صافی،کوی مهدیس، منبع آب و تعداد دیگری از مناطق حاشیه کلانشهر اهواز و همچنین مناطق اسلام آباد، درویشیه و شریعتی نیز به عنوان نقطه های بحرانی شهرستان کارون در اولویت انجام پروژه های آبرسانی و اصلاح و بهسازی شبکه فاضلاب قرار دارند.

کریمی افزود: بر اساس برنامه تدوین شده اقدامات فوری در جهت رفع مشکل دفع آب های سطحی در قالب برنامه کوتاه مدت در مناطق نامبرده انجام خواهد گرفت و پس از آن برنامه بلند مدت که بر اساس آن 100 کیلومتر شبکه فاضلاب و 9 باب ایستگاه پمپاژ با اعتباری بالغ بر 160 میلیارد تومان می باشد اجرایی خواهد شد.

کد: 30942
نویسنده خبر: فاطمه خاک جسته
 
تصاویر مرتبط
  •  معاون امور عمرانی استاندار خوزستان:26 پروژه آبرسانی و دفع آب های سطحی در مناطق حاشیه اهواز و کارون در دست اجرا است
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.