ثبت نام كاربر
  1398/05/26
 
تاریخ: 1390/03/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 1653 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
استاندار خوزستان بر حمایت همه جانبه از صادرات غیرنفتی تاکید کرد:ترانزیت خدمات فنی مهندسی باید جدی گرفته شود

استاندار خوزستان بر حمایت همه جانبه از صادرات غیرنفتی تاکید کرد:ترانزیت خدمات فنی مهندسی باید جدی گرفته شود

 رییس ستاد توسعه صادرات غیر نفتی استان خوزستان تصریح کرد: صادرات باید در استان ادامه یابد چرا که در پی آن مشکل اشتغال مرتفع خواهد گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، دکتر سید جعفر حجازی که ریاست ستاد صادرات غیرنفتی استان را بر عهده داشت، گفت: باید در امر صادرات، تغییر شرایط را به صورت روزانه رصد کرد و موانعی را که پیش پای تجارت خوزستان با آنسوی مرزها ایجاد می شود را از سر راه برداشت. وی اظهار کرد: نباید طرح مشکلات صادر کننده گان استان به جلسات دو هفتگی این ستاد موکول گردد بلکه باید با طراحی سامانه ای این ارتباط را قوی تر و به روز نمود.
استاندار خوزستان ادامه داد: گاهی در صادرات یک کالای به خصوص با مشکل مواجه می شویم که باید با درایت، سرعت و نیاز یابی باید کالای جدیدی جایگزین شود. دکتر حجازی، نوآوری ، پیگیری، خلاقیت و ناامید نشدن را تفکر صادرات خواند و خواستار تغییر تفکر در تجارت خوزستان شد.
رییس ستاد توسعه صادرات غیر نفتی تصریح کرد: صادرات باید در استان ادامه یابد چرا که در پی آن مشکل اشتغال مرتفع خواهد گردید. وی افزود: صادرات از دو کانال به اشتغال کمک می کند اول تولید و دوم فرصتهایی که در جریان صادرات و تجارت برای ایجاد اشتغال بوجود می آید.
دکتر سید جعفر حجازی با یادآوری چشم انداز 8 میلیارد دلاری صادرات خوزستان در سال 90 سهم صادرات به کشور عراق را از این میزان 5/1 میلیارد دلار دانست و گفت: این هدف را کسی برای استان تعیین نکرده است، خود ما در خوزستان با بررسی ظرفیت ها و توانایی هایمان این هدفگذاری را انجام داده ایم که دستیابی به آن چندان دور از انتظار نیست.
استاندار خوزستان با بیان این مطلب که استان باید در بحث ترانزیت خدمات فنی و مهندسی نیز وارد شود، ازحمایت پیمانکاران و انبوه سازان جهت فعالیت در کشور عراق سخن گفت. وی از بخش های راهسازی، صنعت، آب و برق، فاضلاب ،حفاری و ...خواست تا از طریق کنسولگری های کشورمان در عراق در راستای فعالیت در این کشور اقدام کنند.
کد: 107
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان بر حمایت همه جانبه از صادرات غیرنفتی تاکید کرد:ترانزیت خدمات فنی مهندسی باید جدی گرفته شود
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.