ثبت نام كاربر
  1398/05/26
 
تاریخ: 1390/02/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 1636 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
استاندار خوزستان:فرهنگ سازی و نظارت مهم ترین ارکان ارتقای شاخص سلامت استان هستند

استاندار خوزستان:فرهنگ سازی  و نظارت مهم ترین ارکان ارتقای شاخص سلامت استان هستند

 

 
فرهنگ سازی و نظارت مهم ترین ارکان ایجاد سلامت و برقراری بهداشت هستند و با توجه به آن ها می توان شاهد ارتقای سطح سلامت استان بود.
استاندار خوزستان پیش از ظهر امروز در جلسه شورای سلامت استان با ایراد این مطلب گفت:مسایل بهداشتی با توجه به گسترش شهرها و مصارف روزانه مردم همواره اهمیت و تازگی دارد و هیچ گاه نباید از توجه جدی به آن غافل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان دکتر سید جعفر حجازی اظهار داشت:برای فرهنگ سازی باید حتی از مهدهای کودک و دبستان ها مسایل اموزشی را منتقل کرد و در سطح های بالاتر با آگاهی دادن به مردم چه در سطح شهرها و روستاها آنان را از خطرهای عدم رعایت مسایل بهداشتی آگاه کرد.
رییس شورای سلامت استان خوزستان با اشاره به اینکه هنوز در برخی از نقاط مرغ زنده به فروش می رسد گفت: تنهابرخورد و جمع آوری فروشندگان و مکان هایی که فروش در آن ها انجام می شود به خصوص در شهرستان ها مقطعی می باشد و این معضل را برای همیشه حل نخواهد کرد.
استاندار خوزستان تصریح کرد چنانچه مردم با خطرات استفاده از مرغ زنده آشنا شوند و بدانند مرغی که در مراکز بهداشتی ذبح و کنترل بهداشتی نشود ممکن است آلوده به بیماری باشد؛هیچ وقت از مرغ زنده استفاده نخواهند کرد.
دکتر حجازی افزود:بنابراین علاوه بر برخورد با قاطعیت, اطلاع رسانی و آموزش بسیار حایز اهمیت است.
وی همچنین از فرمانداران خواست تا در شهرستان ها با همراهی سایر مسولان به نظارت برروند اجرای مسایل بهداشتی بپردازند.
عالی ترین مقام اجرایی استان در این جلسه خاطرنشان کرد:مشارکت مردم در اجرای برنامه ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود به طور مثال چنانچه در یک سال 4 بار با مشارکت عمومی جمع آوری نخاله ها در شهرها انجام شود چهره آن مناطق دگرگون خواهد شد.
استاندار خوزستان ابراز داشت:رسانه ملی با پخش برنامه های آموزشی مربوط به مسایل بهداشتی و سلامت و همچنین با تهیه گزارش و خبرهایی که حتی در مورد عدم رعایت مسایل بهداشتی و کمبود ها است می تواند در پیشبرد اهداف بهداشتی و ارتقای سطح سلامت استان مثمرثمر باشد.
دکتر حجازی در این جلسه به فرمانداران دستور داد تا با شناسایی محل ها و زمین های خالی در شهر ها نسبت به تعیین وضعیت این مکان ها که اکثرا به مکان های آلوده ای تبدیل شده اند اقدام کنند.
استاندار خوزستان در این جلسه بر لزوم ساخت وتکمیل دو کشتارگاه صنعتی دام استان خوزستان تاکید کرد و ابراز داشت:با استفاده از این دو کشتارگاه دام صنعتی استان دیگر نیازی به ساخت و یا استفاده از کشتارگاه های صنعتی در سایر شهرستان هان ماباشد که در هزینه ها هم صرفه جویی خواهد شد.
وی ادامه داد:این دو کشتارگاه توانایی تامین تمامی گوشت مصرفی مردم استان خوزستان را دارند.
در این جلسه فرمانداران شهرهای هفتکل و رامهرمز به ارایه گزارش در مورد اقدامات انجام شده و تشریح وضعیت بهداشتی این شهرستان ها پرداختند.
مدیر کل امور شهری استان خوزستان نیز در این جلسه میزان پیشرفت ساخت کشتارگاه های صنعتی دام شهرهای اهواز ؛بهبهان و خرمشهر را تشریح کرد.
رستمی گفت: با تخصیص اعتبار یک و نیم میلیاردی به کشتارگاه صنعتی دام شهرستان خرمشهر می توان امید داشت این کشتارگاه بتواند با آغاز فعالیت گوشت مصرفی شهرهای آبادان ,خرمشهر و شادگان را تامین کند.
 
کد: 102
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان:فرهنگ سازی  و نظارت مهم ترین ارکان ارتقای شاخص سلامت استان هستند
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.