ثبت نام كاربر
  1398/05/26
 
تاریخ: 1390/02/21 نظرات: 0 نظر نمایش: 1618 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
گامی دیگر در مسیر توسعه خوزستان : عقد توافقنامه احداث خط راه آهن خرمشهر – بندر امام

گامی دیگر در مسیر توسعه خوزستان :  عقد توافقنامه احداث خط راه آهن خرمشهر – بندر امام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ، استاندار خوزستان با اعلام اینکه سرمایه گذار خارجی برای احداث خط راه آهن بندر امام – خرمشهر اعلام آمادگی کرده است گفت ، توافقنامه این طرح با حضور معاون اول رییس جمهور امضاء شده است . وی افزود : احداث خط راه آهن شلمچه به بصره توسط همین سرمایه گذار از بندهای دیگر توافقنامه است که در صورت موافقت دولت عراق اجرایی خواهد شد .

حجازی با اعلام اینکه این تفاهم نامه با حضور قائم مقام وزیر راه برای سیر مراحل قانونی به دولت ارجاع شده است اظهار امیدواری کرد : این تفاهم نامه توسط وزارت راه اجرا شود .
وی طول خط راه آهن بندر امام – خرمشهر را 90 کیلومتر را اعلام و با بیان اینکه این طرح برای ارائه خدمات لازم به آبادان ایستگاهی در این شهر نیز خواهد داشت افزود : امکان برقراری این خط به ناحیه صنعتی منطقه آزاد اروند نیز وجود دارد.
حجازی احداث اسکله ترانزیتی در بندر امام خمینی (ره) را از دیگر بندهای توافقنامه با سرمایه گذار خارجی عنوان کرد و گفت : مقرر گردید پس از مذاکره با سازمان بنادر کشور ، مقدمات اخذ مجوزات لازم دولتی انجام شود .
استاندار خوزستان همچنین از اعلام آمادگی یک سرمایه گذار ایرانی مقیم خارج جهت توسعه صنایع بندری , لایروبی و ساحل سازی رودخانه های استان خبر داد و گفت : طی مذاکرات انجام شده قرار است طرح های توسعه ساحلی را با سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور و فناوری های نوین آنان دراین زمینه آغاز کنیم .
سید جعفر حجازی همچنین تامین مسکن مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد استان را از موارد دردست پیگیری مقام عالی استان دانست و گفت : هیات مرکزی کمیته امداد امام خمینی (ره) متعهد شده است که تا پایان دولت دهم این موضوع به طور کامل اجرا شود .
کد: 100
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • گامی دیگر در مسیر توسعه خوزستان :  عقد توافقنامه احداث خط راه آهن خرمشهر – بندر امام
DNNArticle
rss
هیچ گروه خبری وجود ندارد. ابتدا یک گروه خبری اضافه کنید.